Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma
< sekcia Basketbal

Denver i Indiana vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy

Basketbalista Minnesoty Timberwolves Rudy Gobert smečuje do koša v zápase play off NBA v nedeľu 12. mája 2024. Foto: TASR/AP

Obhajcovia titulu z Denveru zvíťazili na palubovke Minnesoty 115:107, Pacers doma rozstrieľali New York 121:89.

Washington 13. mája (TASR) - Basketbalisti Denveru a Indiany vyrovnali stav konferenčného semifinále NBA na 2:2 na zápasy. Obhajcovia titulu z Denveru zvíťazili na palubovke Minnesoty 115:107, Pacers doma rozstrieľali New York 121:89.

Triumf Denveru riadil Nikola Jokič s 35 bodmi. Doplnil ho Aaron Gordon, ktorý minul iba jednu z 12 striel a dal 27 bodov. Nuggets mali súboj na palubovke súpera pod kontrolou, prvú štvrtinu uzavreli šnúrou 14:2, polčas vyhrali o 15 bodov 64:49 a po zmene strán si držali protivníka na dištanc. Po dvoch úvodných prehrách doma tak oplatili Minnesote rovnakou mincou a získali späť výhodu domáceho prostredia. "Je to teraz séria na dva víťazné zápasy. Dostali sme ranu, no spamätali sme sa z toho. Teraz snáď ubránime domáce ihrisko," povedal po stretnutí už trojnásobný MVP ligy Jokič.

Domácim nestačilo ani 44 bodov Anthonyho Edwardsa. "Vedeli sme, že to bude náročná séria. Viedli sme 2:0, no vôbec sme si nemysleli, že to bude ďalej jednoduché," pripustil Edwards.

Druhý nočný duel mal ešte jednoznačnejší priebeh. New York už po prvej štvrtine prehrával o 20 bodov (14:34) a náskok Pacers sa postupne vyšplhal až na hranicu 43 bodov. Za domácich dalo až šesť hráčov dvojciferný počet bodov, najviac Tyrese Haliburton - 20. V prvých štyroch stretnutiach série sa tak vždy tešili iba hostitelia. "Domácu palubovku treba ubrániť, prácu sme si splnili. Rozumieme magnitúde zápasu číslo päť a pripravíme sa poriadne," sľúbil Haliburton.

Knicks začínajú doplácať na rozsiahlu maródku v tíme a úzku rotáciu hráčov. "Je nás menej, ale na tom teraz nezáleží. Máme, čo máme. Nemožno sa vyhovárať, prehrali sme, a tak to je," povedal Jalen Brunson, líder tímu a autor 18 bodov v zápase.