Pondelok 3. jún 2024Meniny má Karolína

Hokej

Boldy je na čele produktivity na MS, Hlavaj je líder medzi brankármi

Slováci sú na šiestom mieste v úspešnosti streľby (11,52 percenta) a v oslabeniach im patrí piate miesto (88,24).

Slovákov opäť trápilo teplo v hale, Nemec: Sme ľudia, nie roboti

Kapitán tímu Tomáš Tatar ocenil najmä výkon brankára Samuela Hlavaja, ktorý bol oporou tímu aj napriek neľahkým podmienkam.

Litnerova taktika na Švédov: Bez puku sú stratení

Skladba celého tímu Švédska dáva signál, že sa v Česku pokúsi získať titul po šiestich rokoch.

Kanada uspela v šlágri vďaka presilovkám, Tavares chválil Cozensa

Výrazný podiel na triumfe mal Dylan Cozens, ktorý skóroval dvakrát a pridal asistenciu.

Hlavaj je líder MS v úspešnosti zákrokov: Hokej mi teraz chutí

Súperovi zmaril 40 zo 42 striel a napriek prehre 2:3 po samostatných nájazdoch si odniesol vysokú 95,24-percentnú úspešnosť zákrokov.

Ramsay: Je načase potvrdiť, že môžeme zdolať hocikoho

Ak sa Lotyšom podarí zaskočiť jedného z favoritov šampionátu, Slováci budú musieť na postup získať aspoň jeden bod proti Švédsku.

Slováci podľahli Lotyšom 2:3 po nájazdoch, rozhodol Ločmelis

O všetkom tak rozhodnú záverečné zápasy v skupine - Slováci ju zakončia v utorok o 20.20 súbojom so Švédskom, Lotyši nastúpia o štyri hodiny skôr proti USA.,aktualizované

Kanada zdolala Švajčiarov 3:2, priblížila sa triumfu v skupine

Kanaďania zaznamenali všetky góly v presilovej hre, víťazný dosiahol v 31. minúte Nick Paul.,aktualizované

ONLINE MS 2024: Šiesty zápas SR: Slovensko - Lotyšsko

Online zo šiesteho vystúpenia slovenských hokejistov na MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

Čechov posilnia Pastrňák a Zacha, mohli by stihnúť zápas s Kanadou

Pastrňák prekonal druhýkrát v rade 100-bodovú hranicu v základnej časti (47+63, 110), v play off pridal v 13 dueloch štyri góly a štyri asistencie.

Hokejisti USA sa postarali o 1. dvojciferné víťazstvo na MS v Ostrave

Američania mali od začiatku zápas pevne v rukách a na prvý gól nečakali dlho.

Rakúšania zdolali Nórsko, Rossi: Vážime si podporu fanúšikov

Rakúšania boli v úvode aktívnejší a Baumgartner bol v tretej minúte blízko gólu, Haukeland podržal svoje mužstvo.

Hadamczik si vie predstaviť spoločné MS, rád spomína na Demitru

V doterajšom priebehu šampionátu sledoval najmä český tím, ktorý v sobotu zvíťazil nad Veľkou Britániou 4:1 a pred utorňajším duelom s Kanadou sa usadil na prvom mieste A-skupiny.

Byram dostal dištanc na jeden zápas za faul na Puljujärviho

Byram vynechá nedeľňajší zápas (od 20.20 h) so Švajčiarskom.

Proti Lotyšom hrajú naši bez zmien v súpiske. Súperovi ide o všetko

Slováci mali v nedeľu dobrovoľné predzápasové rozkorčuľovanie, na ktorom sa z korčuliarov objavili iba Viliam Čacho a Martin Faško-Rudáš, ktorí nehrali v sobotňajšom zápase s Francúzskom (4:2).

Česi očakávajú Pastrňáka a Zachu, rozlúčili sa s Kovařčíkom

Na súpiske českého tímu je teraz 23 hráčov (vrátane troch brankárov) z maximálneho počtu 25.

Tréner Brind'Amour sa dohodol na predĺžení zmluvy s Carolinou

Hurricanes si v uplynulej sezóne pripísali 52 víťazstiev v základnej časti a so 111 bodmi skončili na druhom mieste v Metropolitnej divízii.

Lukáč vyzdvihol silu Slovákov, Rusnák: Majú na medailu

Lukáč považuje slovenský tím za jeden z najsilnejších za uplynulé obdobie.

Draisaitl natiahol bodovú sériu na 11 duelov, napodobnil Gretzkého

McDavid sa v noci na nedeľu podieľal na triumfe tromi asistenciami.

Regenda priznal neznalosť pravidla, Tatar prial hetrik Hudáčkovi

Slováci nemali ideálny vstup do zápasu a k získaniu hernej pohody im nepomohli ani dve presilovky v prvej desaťminútovke.

Edmonton vyhral nad Vancouverom a vyrovnal stav série na 3:3

Vo finále Východnej konferencie sa stretnú New York Rangers a Florida Panthers, prvý zápas je na programe v noci na štvrtok . ,aktualizované

Pardavý po úspešnom zápase: Našli sme cestu k výhre

Slováci nastúpili na duel s Francúzmi po dvoch dňoch zápasového voľna.

Barkov získal druhýkrát Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka

Barkov bol druhý najvyťaženejší útočník Panthers, v základnej časti odohral v priemere 19:38 min na zápas, z toho takmer dve minúty v oslabeniach.

Česko si poradilo s Veľkou Britániou 4:1. Červenka: Vyšiel nám vstup

Česi si pripísali piate víťazstvo a vedú tabuľku o bod pred Švajčiarskom a Kanadou, tí však odohrali o zápas menej.

ŠTVRTÁ VÝHRA: Slováci zdolali Francúzsko 4:2, sú bližšie k štvrťfinále

Útočník Libor Hudáček zaznamenal dva góly a pridal aj asistenciu. ,aktualizované

OTESTUJTE SA: Hokejové MS sú v plnom prúde. Ako pozorne ich sledujete?

Majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave ponúkajú skvelý hokej. Ste poctivý fanúšik a pozorne sledujete interesantný turnaj? Otestujte sa.

ONLINE MS 2024: Piaty zápas SR: Francúzsko - Slovensko

Online z piateho vystúpenia slovenských hokejistov na MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

MS2024: Kanaďania zdolali v šlágri Fínsko, rozhodol Hagel

Kanaďania sa posunuli v tabuľke na druhé miesto, keď sa so 14 bodmi vyrovnali lídrovi skupiny Švajčiarsku. ,aktualizované

MS2024: Hokejisti Nemecka zvíťazili nad Poľskom, sú blízko k postupu

Poliaci sú naďalej na poslednej 8. priečke skupiny.,aktualizované

Libu budúci týždeň uvedú do Siene slávy IIHF

Liba okúsil aj zámorskú NHL v dresoch New Yorku Rangers a Los Angeles Kings, kde bol počas výjazdov za súpermi v hoteli spolubývajúcim legendárneho Wayna Gretzkého.

NA ZOH 2026 povedie USA Sullivan

Sullivan pôsobí v Pittsburghu Penguins, ktorý v rokoch 2017 a 2016 doviedol k triumfu v Stanleyho pohári.

MS2024: Švédi vytvorili rekord MS tromi gólmi v rozpätí 26 sekúnd

Švédi vstúpili do zápasu proti Lotyšsku ideálne a po 1. tretine viedli 2:0.

MS2024: Švajčiari vysoko zdolali Dánov, majú istý postup

Ďalším súperom Švajčiarov bude v nedeľu večer o 20.20 Kanada.,aktualizované

Švédi si ľahko poradili s Lotyšmi, v skupine sú zatiaľ bez straty bodu

Lotyši nastúpia na svoj predposledný zápas v základnej skupine v nedeľu od 20.20 h proti Slovensku, Švédov čakajú po dni voľna v pondelok 20. mája od 16.20 Francúzi.,aktualizované

MS2024: Brankár Lindgren posilní USA, pozvánku najskôr odmietol

Pre 30-ročného Lindgrena pôjde o druhú účasť na MS.

Duchene ukončil sériu vo viacnásobnom predĺžení ako 4. hráč Stars

Brankár "panterov" Sergej Bobrovskij zaznamenal siedmy sériu rozhodujúci triumf v kariére, čo je štvrtý najvyšší počet spomedzi aktívnych brankárov.

Rozkorčuľovanie pred Francúzmi bolo dobrovoľné, nechýbal Grman

Slováci mali pred zápasom s Francúzmi dva dni zápasového voľna.

Florida vyhrala v Bostone 2:1 a je vo finále konferencie

Boston viedol od konca prvej tretiny, keď sa presadil český útočník Pavel Zacha a strelil svoj prvý gól vo vyraďovačke. ,aktualizované

Mrázek o Nečasovi: Ukáže kvalitu

Mrázek mal pri čistom konte proti Rakúšanom 21 zákrokov a Česi si pripísali už štvrté víťazstvo z piatich duelov.