Banskobystrický kraj

Podujatie Gazdovanie na hriňovských lazoch ukazuje život v minulosti

Podujatie väčšinu dňa prebiehalo vo viac ako desiatich dvoroch, od 16.00 do 18.00 h nasledoval galaprogram Vitajte v Hriňovej.

Dni Bystrej vyvrcholia večer krstom nového amfiteátra

V popoludňajších hodinách je naplánovaná oficiálna časť osláv 455. výročia prvej písomnej zmienky o obci Bystrá, ako aj vyhlásenie výsledkov súťaže o pohár starostu.

Mesto Jelšava má najvyšší podiel Rómov, výrazné problémy s nimi nie sú

K dobrému spolunažívaniu majoritného a minoritného obyvateľstva prispieva aj samotné mesto Jelšava zapájaním minoritného obyvateľstva do kultúrnych podujatí a vytváraním pracovných príležitostí.

Počet chrípkových ochorení sa v Banskobystrickom kraji zdvojnásobil

V aktuálnom 33. kalendárnom týždni evidoval RÚVZ v BBSK celkovo 1160 chorých na ARO, čo reprezentuje prepočítanú chorobnosť 436 osôb na 100.000 obyvateľov.

Otvoria nový chodník v Hornej Lehote s legendárnym slovenským upírom

Príbehy o upírovi rozpovedia samotné postavy z legendy v podaní ochotníkov z Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno, ktorí návštevníkov prevedú i chodníkom.

Gemersko-malohontské múzeum je po rekonštrukcii opäť otvorené

Dôvodom dočasného zatvorenia GMM bola rekonštrukcia okien v expozičných a výstavných priestoroch. Išlo o tretiu etapu výmeny okien, ktorú finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Na amfiteátri bude pop-rockový festival, vystúpi tiež J. Kirschner

Súčasťou festivalu je preto aj celoslovenský kemp muzikantov a kapiel Rockovej maturity, kde mladí hudobníci popri účinkovaní zabavia návštevníkov aj svojimi športovými výkonmi.

S lektormi z Británie sa cez prázdniny učilo angličtinu 60 žiakov

Kurz organizovala škola prostredníctvom Elac Education Trust z Veľkej Británie. Táto spoločnosť pracuje na báze dobrovoľnosti a charitatívnej činnosti.

Počas jedného popoludnia bude v Hnúšti výstava psov, divadlo i koncert

Osobitne pre deti organizátori pridali mimo hlavných kategórií aj súťaž Dieťa a pes, do ktorej sa môžu prihlásiť i menšie deti so svojimi psíkmi.

Gazdovanie na hriňovských lazoch prinesie ľudové rezbárstvo

V dolinách a na úbočiach Slanca sa uskutočnia poľnohospodárske práce, ako kopanie zemiakov, žatva, mlátenie obilia, bielenie a rosenie plátna, kosenie, hrabanie a skladanie mládze.

Trebišov oslávi úrodu dožinkovým festivalom Chlebom a vínom

Súčasťou budú vystúpenia folklórnych súborov, pódiovým lákadlom bude bubnová show v podaní zoskupenia Batida a košický spevák BuranoWski.

Na Dňoch obce Bystrá pokrstí nový amfiteáter I. Tásler a IMT Smile

Nový amfiteáter bol postavený vedľa parkoviska pri Bystrianskej jaskyni a postupne k nemu pribudne aj nový multifunkčný komplex.

Štiavnický festival Capalest otvorí tradičný Babylon jazykov

Babylon jazykov - to je stretnutie so všetkými jazykmi prítomnými na festivale a jeho účastníkmi. Na úvodnom podujatí zaznejú aj texty štiavnických prozaikov Rút Lichnerovej a Antona Hykischa.

Lučenec chce rozšíriť komunitné centrum na Rapovskej križovatke

Ak bude mesto úspešné, komunitné centrum by podľa jej slov malo byť rozšírené o hygienické zázemie, ihrisko pre deti, kontajnerový prístrešok, spevnené plochy, inžinierske siete a žumpu.

Vydanie územného rozhodnutia pre stavbu v Barinách je v súlade s ÚPM

Okresný úrad tiež odmietol námietku prokuratúry, že by vyvesenie na úradných tabuliach obce Kováčová a mesta Zvolen nebolo v zmysle zákona.

V júli bolo v banskobystrickom okrese dopravných nehôd viac ako v júni

Z celkového počtu dopravných nehôd, 22 zavinili vodiči motorových vozidiel, dve nehody cyklisti a dve chodci.

Návštevníkov opäť privítajú na štiavnickom Novom zámku aj večer

Noci z Nového zámku sú večerné prehliadky múzea, ktoré dajú možnosť návštevníkom užiť si jedinečný pohľad na mesto a jeho okolie z najvyššie položenej časti zámku.

Zo starej schátralej pajty vybudovali múzeum plné tradičných exponátov

Nápad zriadiť v dedine múzeum skrsol starostke Monike Zlesíkovej ešte v roku 2015. Pri detskom ihrisku sa nachádzala opustená budova v dezolátnom stave.,aktualizované 

Nórska veľvyslankyňa si pozrela projekt dažďových záhrad vo Zvolene

Primátorka veľvyslankyni odprezentovala všetky opatrenia, ktoré mesto spolu s partnermi v rokoch 2014 – 2018 realizovalo: zelenú strechu na autobusovej stanici a 32 dažďových záhrad.