< sekcia Banskobystrický kraj

Intercable chce zväčšiť závod na vodiče pre elektromobily

Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Zákazníkmi spoločnosti sú značky automobilového priemyslu, ako Volkswagen, Audi, Mercedes a ďalšie.

Kriváň 8. januára (TASR) - Talianska spoločnosť Intercable, ktorá začala podnikať v Kriváni v okrese Detva vo výrobnej hale, kde naposledy vyrábala elektromotory fínska Ojala, chce zrekonštruovať jestvujúce priestory a rozšíriť výrobnú plochu. Investícia sa odhaduje na 25 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý firma predložila envirorezortu na posudzovanie vplyvov na životné prostredie tzv. EIA.

V portfóliu spoločnosti je výroba vysokonapäťových vodičov pre elektromobily. Súčasné výrobné priestory nepresahujú 3000 štvorcových metrov. "Rozšírením výroby dôjde k nárastu výrobnej plochy na úroveň 10.000 štvorcových metrov," píše sa v zámere.

Zákazníkmi spoločnosti sú značky automobilového priemyslu, ako Volkswagen, Audi, Mercedes a ďalšie. Vysokonapäťové vodiče rozličných charakteristík, tvaru a proporcií sú určené pre elektromobily, konkrétne ako súčasť batériových článkov týchto vozidiel.

Rozširovanie výroby sa plánuje po etapách. Súčasne dôjde aj k nárastu počtu pracovných pozícií zo súčasných 67 na predpokladaných 250 zamestnancov.

Firme koncom uplynulého roku schválila vláda SR aj investičný stimul vo výške 2,5 milióna eur.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.