< sekcia Banskobystrický kraj

Vlkanová cez víkend žila splavom, v lete ju čaká Deň obce

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Podľa starostu Vlkanovej Ľubomíra Longauera, vlajkovou akciou dediny je však každoročný Deň obce, ktorý sa koná zvyčajne v prvý augustový víkend.

Vlkanová 10. júna (TASR) – Priemyselná obec v Banskobystrickom okrese Vlkanová od každej jari žije počas víkendov rozmanitými akciami, ktoré vyhľadávajú mnohí návštevníci i zo širokého okolia. Po jarnom behu obcou či nedávnom stretnutí milovníkov historických strojov – retro automobilov a motoriek sa tam počas tohto víkendu konal 7. ročník Vlkanovského splavu. Na trasu Medzibrod-Vlkanová Fort Geronimo vyrazilo 55 účastníkov.

Podľa starostu Vlkanovej Ľubomíra Longauera, vlajkovou akciou dediny je však každoročný Deň obce, ktorý sa koná zvyčajne v prvý augustový víkend. Okrem atrakcií pre deti či bohatého programu vrátane vystúpenia folklórnych súborov, prináša i súťaž vo varení regionálnych špecialít, ktoré predstavujú okolité obce ako Hronsek, Veľká Lúka, Badín, Horné Pršany či Malachov.

"Každá obec varí, čo je pre ňu špecifické. Malachov napríklad guľáš, Horné Pršany zemiakové placky, Badín pirohy a nás volajú fučkári, takže my fučku," dodal Longauer.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.