< sekcia Banskobystrický kraj

Žabky tiahnu, tvrdia ochranári z NAPANT-u a vodičov prosia o opatrnosť

Ilustračné foto. Foto: TASR

Začiatok migrácie znamená nielen začiatok jari, ale aj pravidelnú návštevu – dva razy denne - migračnej trasy, spojenú s prenosom zachytených obojživelníkov k mokradi, nformuje NAPANT.

Staré Hory 13. marca (TASR) – Žabky tiahnu, tvrdia ochranári z Národného parku Nízke Tatry (NAPANT) na sociálnej sieti. V tejto súvislosti prosia vodičov o zvýšenú opatrnosť a zníženú rýchlosť jazdy na úseku frekventovanej štátnej cesty I/59 pod obcou Staré Hory v Banskobystrickom okrese.

Už počas uplynulého víkendu sa uskutočnila brigáda odboru strážnej služby NAPANT a stráže prírody, v rámci ktorej osadili zhruba dve tretiny z celkovej dĺžky 550 metrov dlhej ochrannej bariéry popri tomto hlavnom cestnom ťahu. Zvyšok dokončujú tento týždeň.

"Napriek nie veľmi atraktívnemu počasiu sa nám podarilo zaznamenať už aj prvých pútnikov rodu skokana hnedého. Začiatok migrácie znamená nielen začiatok jari, ale aj pravidelnú návštevu – dva razy denne - migračnej trasy, spojenú s prenosom zachytených obojživelníkov k mokradi na druhej strane cesty. Predpokladaný čas migrácie je jeden mesiac," informuje NAPANT.