< sekcia Basketbal

Slovenky po prehre s USA nepostúpili zo skupiny

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Slovenské basketbalistky začali nebojácne, ale postupne sa na nich prejavovala únava a náročnosť predchádzajúceho duelu s Mexikom.

Neapol 5. júla (TASR) – Slovenské basketbalistky zakončili skupinovú fázu na Svetovej letnej univerziáde v talianskom Neapole prehrou, favorizovaným Američankám podľahli 52:92. Zverenkyne trénera Pavla Horičku obsadili v C-skupine tretie miesto, čo znamená, že od nedele 7. júla ich čakajú súboje o 9.–16. miesto.

Slovenské basketbalistky začali nebojácne, ale postupne sa na nich prejavovala únava a náročnosť predchádzajúceho duelu s Mexikom. To Američanky využili a 26-bodovou šnúrou v prvej štvrtine v podstate rozhodli o víťazstve v zápase. Slovenkám sa podarilo otriasť z prvej štvrtiny (7:33) a v ďalšom priebehu držali krok s favorizovaným súperom. Zvyšovanie manka dokázali zastaviť, po 20 minútach prehrávali 24:50.

Po prestávke Američanky opäť zapli na vyšší rýchlostný stupeň, svoje súperky pustili len k deviatim bodom za tretiu štvrtinu. Slovenský výber už nedokázal v ďalšom priebehu urobiť zo zápasu výraznejšiu drámu, s postupovými nádejami sa tak rozlúčil.