< sekcia Basketbal

Gavel pomohol Nemecku k triumfu nad Islandom siedmimi bodmi

omáci nemeckí basketbalisti Dirk Nowitzki (druhý vpravo) a Anton Gavel (druhý vľavo) v zápase základnej B-skupiny Nemecko - Island na ME v basketbale mužov v Berlíne 5. septembra 2015. Foto: TASR/AP

Slovák odohral v drese domácich takmer 28 minút.

Riga 5. septembra (TASR) - Českí basketbalisti suverénnym spôsobom odštartovali svoje účinkovanie na európskom šampionáte. V otváracom dueli EuroBasket 2015 deklasovali v D-skupine v Rige Estónsko 80:57. Najlepším strelcom tímu kouča Ronena Ginzburga bol so 16 bodmi Jan Veselý.

Nemci v zostave aj s niekdajším slovenským reprezentantom a štvornásobným najlepším basketbalistom SR Antonom Gavelom vyhrali v B-skupine v Berlíne nad Islandom 71:65. Gavel odohral v drese domácich takmer 28 minút, zaznamenal 7 bodov, tri asistencie a dva doskoky. Posila zo zámoria Dirk Nowitzki mal na konte rovnako ako Dennis Schröder 15 bodov. V šlágri B-skupiny Španieli prehrali so Srbskom 70:80.

V A-skupine Francúzi až po predĺžení zdolali Fínsko 97:87 a Izrael si poradil po zlepšenom výkone v druhom polčase nad Ruskom 76:73.

ME premiérovo v histórii hostia štyri krajiny - Francúzsko, Nemecko, Chorvátsko a Lotyšsko. Z každej zo štyroch šesťčlenných základných skupín sa prebojujú najlepšie štyri celky do osemfinále, súboj o zlato je na programe 20. septembra v Lille.