< sekcia Basketbal

Majstrovstvá Európy do 20 rokov: Slovenky zdolali aj Turkyne

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Zverenky trénera Juraja Suju mali katastrofálny štart, no v druhej štvrtine prevzali iniciatívu a napokon sa mohli tešiť z víťazstva.

Tinajo 4. júla (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky uspeli aj vo svojom druhom vystúpení na záverečnom turnaji A-divízie majstrovstiev Európy do 20 rokov a zabezpečili si miestenku do druhej fázy. Zverenky trénera Juraja Suju mali katastrofálny štart do piatkového stretnutia B-skupiny s Tureckom, keď po necelých piatich minútach prehrávali 2:13, no v druhej štvrtine prevzali iniciatívu a napokon sa mohli tešiť z víťazstva 60:57.

Slovenky majú na konte štyri body, keďže triumfovali aj vo štvrtok proti Lotyšsku (64:48). Svoje účinkovanie v základnej skupine zakončia v sobotu stretnutím s obhajkyňami titulu z Francúzska. Tie v piatok zdolali Lotyšky 61:52 a taktiež majú istý postup.