< sekcia Basketbal

NBA: Curry, Durant a Green s pokutou za kritiku rozhodcu

Na archívnej snímke basketbalista Golden State Warriors - Stephen Curry. Foto: TASR/AP

Trio sa previnilo po piatkovom zápase s Minnesotou, ktorý prehrali 130:131 po predĺžení.

New York 3. apríla (TASR) - Trojica hviezdnych basketbalistov Golden State Warriors dostala pokuty od vedenia NBA za kritiku rozhodcov. Draymond Green zaplatí 35-tisíc dolárov, Stephen Curry 25-tisíc a Kevin Durant 15-tisíc.

Trio sa previnilo po piatkovom zápase s Minnesotou, ktorý prehrali 130:131 po predĺžení. Curry vtedy nazval rozhodcu Marata Koguta "najužitočnejším hráčom zápasu". Durant dodal, že si zaslúžil hrať aspoň o päť minút dlhšie. Najtvrdší trest dostal Green za to, že ho na twitteri prirovnal k Timovi Donaghymu, bývalému rozhodcovi NBA, ktorý pre stávky ovplyvňoval zápasy. Informovala o tom agentúra AFP.