< sekcia Basketbal

NBA: Miami zdolalo Houston a zastavilo mu 5-zápasovú víťaznú sériu

Basketbalisti Miami zvíťazili v zápase zámorskej NBA na domácej palubovke nad Houstonom. Foto: TASR/AP

Domácich potiahol k víťazstvu 22 bodmi Josh Richardson, dobre mu s 19 bodmi sekundoval Tyler Johnson.

New York 21. decembra (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili v zápase zámorskej NBA na domácej palubovke nad Houstonom 101:99. Prerušili mu tak sériu piatich výhier. Domácich potiahol k víťazstvu 22 bodmi Josh Richardson, dobre mu s 19 bodmi sekundoval Tyler Johnson. Hosťom nepomohlo ani 35 bodov a 12 doskokov Jamesa Hardena.

Rockets viedli v druhej štvrtine o osem bodov, potom však prišli o rozohrávača Chrisa Paula, ktorý si pri pokuse zmocniť sa odrazenej lopty natiahol stehenný sval. "Takéto zranenia sa v basketbale stávajú, je to súčasť hry. V druhej polovici zápasu sme zlyhali v obrane, dávali sme súperovi príliš veľa príležitosti na zakončenie," priznal Harden.

Los Angeles Clippers ukončili štvorzápasovú sériu prehier. Na triumfe 125:121 nad Dallasom Mavericks mal najväčší podiel Danilo Gallineri, ktorý zaznamenal 32 bodov. Striedajúci Lou Williams pridal 26. V drese Dallasu sa s 32 bodmi blysol slovinský nováčik Luka Dončič. "Počas celého zápasu sme sa držali nášho herného plánu, základom úspechu bola kvalitná obrana. V útoku odviedol najmä v záverečnej štvrtine penzum práce Lou Williams," zdôraznil Gallinari.