Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

NBA: San Antonio Spurs sú doma stále nezdolaní, uspel aj Golden State

LaMarcus Aldridge z tímu San Antonio Spurs dáva kôš v zápase proti tímu Houston Rockets, 2. januára 2016 v San Antonio. Aldridge prispel k výhre San Antonia 24 bodmi a 9 doskokmi. Foto: TASR/AP

LaMarcus Aldridge prispel k výhre Spurs 24 bodmi a 9 doskokmi, Kawhi Leonard pridal 22 bodov.

New York 3. januára (TASR) - Basketbalisti San Antonia zvíťazili v noci na nedeľu v zámorskej NBA nad Houstonom 121:103 a v domácom prostredí tak zostávajú v tejto sezóne stále nezdolaní. LaMarcus Aldridge prispel k výhre Spurs 24 bodmi a 9 doskokmi, Kawhi Leonard pridal 22 bodov.

Spurs vrátili Houstonu necelý týždeň starú prehru z jeho palubovky. V zápase premenili 13 trojok, čo je maximum v tejto sezóne. Hneď šesť z nich dal dosiaľ trápiaci sa strelec Danny Green. San Antonio vylepšilo klubový rekord už na 20 domácich víťazstiev. Senzačne k tomu neprispel ani jedným bodom hviezdny Tim Duncan, na nule zostal prvýkrát vo svojej 19-ročnej profiligovej kariére. Rockets nestačilo ani 22 bodov a 12 doskokov Dwighta Howarda.

Ďalší triumf si pripísal obhajca titulu Golden State, ktorý rovnako ako Spurs ešte nezaváhal na domácej palubovke. Warriors sa však viac vytrápili, Denver zdolali 111:108 až po predĺžení. Duel nedohral líder Golden State Stephen Curry, ktorý pre narazenú holennú kosť na ľavej nohe odstúpil z hry v druhej štvrtine. Curry pre rovnaké zranenie vynechal aj predošlé dve stretnutia.

"Viem presne, o čo ide. Kedykoľvek sa vám niečo stane a snažíte sa hrať, i keď váš zdravotný stav ešte nie je stopercentný, pôsobí to ako magnet, aby sa znovu niečo prihodilo," povedal na margo obnoveného zranenia Curry. Proti Denveru odohral necelých 15 minút, do druhej polovice už nezasiahol. Už šiestykrát v tejto sezóne oslávil triple-double ďalší ťahúň Warriors Draymond Green. Tentoraz zaznamenal 29 bodov, 17 doskokov a 14 asistencií a Golden State najmä jeho zásluhou vybojoval 16. domácu výhru v prebiehajúcom ročníku.

Dramatický záver stretnutia rozhodol Klay Thompson. Po nájazde dal kôš 15 sekúnd pred koncom predĺženia a po neúspešnej strele súpera pridal jeden trestný hod. Warriors pritom viedli až o 26 bodov, ale Curryho odstúpenie zobralo tímu potrebnú iskru a Denver vrátil do zápasu Danilo Gallinari s 24 bodmi. V záverečnej sekunde riadneho hracieho času vyrovnal Will Barton.

Strelecký koncert predviedlo Sacramento, ktoré pokorilo Phoenix 142:119. V poradí 1155. výhru v kariére oslávil tréner Kings George Karl a na piatej priečke historickej tabuľky sa vyrovnal legende Chicaga a Los Angeles Lakers Philovi Jacksonovi.

Výsledky NBA

BOSTON CELTICS - BROOKLYN NETS 97:100 (29:31, 26:25, 16:25, 26:19)
Najviac bodov: Thomas 24, Crowder 16, Turner 12 - Lopez 30 (13 doskokov), J. Johnson 20, T. Young 16 (10 doskokov), 18.624 divákov.

SACRAMENTO KINGS - PHOENIX SUNS 142:119 (31:18, 28:35, 44:34, 39:32)
Najviac bodov: Cousins 32, Collison 21, Belinelli 19 - Knight 23, Booker 21, Warren 19, 17.317 divákov.

CHARLOTTE HORNETS - OKLAHOMA CITY THUNDER 90:109 (22:34, 32:32, 22:21, 14:22)

Najviac bodov: Walker 32, Lin 15, Hairston 10 - Durant 29 (11 doskokov), Westbrook 16, Ibaka 14, 19.387 divákov.

INDIANA PACERS - DETROIT PISTONS 94:82 (24:20, 17:22, 23:17, 30:23)
Najviac bodov: George 32 (14 doskokov), Hill 18, Ellis 14 - Caldwell-Pope 16 (10 doskokov), Jackson a Ilyasova po 12, 18.165 divákov.

CLEVELAND CAVALIERS - ORLANDO MAGIC 104:79 (29:13, 26:19, 26:21, 23:26)
Najviac bodov: James 29, Irving 13, Thompson, Jones a Love po 10 - Gordon 11, Napier a Hezonja po 10, 20.562 divákov.

MINNESOTA TIMBERWOLVES - MILWAUKEE BUCKS 85:95 (28:15, 19:29, 23:28, 15:23)
Najviac bodov: Wiggins 19, Rubio 14, Muhammad 12 - Monroe 19 (10 doskokov), Henson 15, Bayless a Middleton po 13, 14.107 divákov.

DALLAS MAVERICKS - NEW ORLEANS PELICANS 98:105 (25:26, 22:22, 19:26, 32:31)
Najviac bodov: Nowitzki 24, Matthews 18, Pachulia 14 - Davis 31 (14 doskokov), Holiday 20, Gordon, Anderson a Cole (12 doskokov) po 16, 20.152 divákov.

SAN ANTONIO SPURS - HOUSTON ROCKETS 121:103 (29:27, 31:28, 36:17, 25:31)
Najviac bodov: Aldridge 24, Leonard 22, Diaw 20 - Howard 22 (12 doskokov), Harden 17, Brewer 11, 18.652 divákov.

UTAH JAZZ - MEMPHIS GRIZZLIES 92:87 pp (28:25, 18:20, 20:24, 18:15 - 8:3)

Najviac bodov: Hood 32, Hayward 14, Withey 12 (10 doskokov) - M. Gasol 20, Lee 17, Conley 15, 18.455 divákov.

GOLDEN STATE WARRIORS - DENVER NUGGETS 111:108 pp (37:13, 26:34, 27:30, 12:25 - 9:6)
Najviac bodov: D. Green 29 (14 asistencií, 17 doskokov), Thompson 26, Clark 15 - Gallinari 24, Barton 21 (13 doskokov), Nelson 20, 19.596 divákov.

LOS ANGELES CLIPPERS - PHILADELPHIA 76ERS 130:99 (31:29, 38:23, 34:22, 27:25)
Najviac bodov: Rivers 26, Jordan 22 (13 doskokov), Redick 16 - Okafor 23, Stauskas 18, Noel 13, 19.212 divákov.