Basketbal

James pomohol triple-double k triumfu LA Lakers nad Memphisom

James chýbal v zostave Lakers v utorok, keď jeho tím zvíťazil na palubovke Milwaukee po predĺžení 128:124. ,aktualizované

Šamorín je v semifinále play off extraligy po triumfe nad CBK Košice

Šamorín sa v semifinále stretne s obhajcom Piešťanskými Čajkami, druhú dvojicu tvoria Slávia Banská Bystrica a MBK Ružomberok.

Gavel sa vracia do Bambergu ako hlavný tréner

Gavel získal ako hráč s Bambergom tri tituly majstra Nemecka (2010 – 2013) a rovnaký počet Nemeckých pohárov (2010 – 2012).

Dallas vyhral piaty zápas v rade, obrat Lakers proti Bucks

Milwaukee malo na začiatku záverečnej štvrtiny zápasu s Los Angeles Lakers 19-bodový náskok, o ktorý však prišlo.,aktualizované

James pre problémy s členkom vynechá zápas na palubovke Bucks

Tridsaťdeväťročný krídelník v tejto sezóne vynechal 10 zápasov.

Atlanta zdolala Boston a získala dôležitý triumf v boji o play in

Boston vyhral prvú štvrtinu 44:22, v polovici druhej svoj náskok ešte zvýraznil (68:38). Domáci sa však nevzdali a dokázali zvrátiť vývoj vo svoj prospech.,aktualizované

Milwaukee zdolalo Oklahomu 118:93, Lakers vyhrali nad Indianou 150:145

Anthony Davis zaznamenal 36 bodov a 16 doskokov, LeBron James pridal 26 bodov a desať asistencií.

Boston uspel v Chicagu a natiahol víťaznú sériu na deväť duelov

Do základu sa posunul Sam Hauser a trafil sedem z ôsmich trojok.

Spišskí Rytieri zdolali BKM Lučenec hladko 101:69

Spišskí Rytieri - BKM Lučenec 101:69 (50:37)

Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali nad YOUNG ANGELS Košice

YOUNG ANGELS Košice - MBK Ružomberok 67:98 (35:48)

Basketbalisti BC Prievidza vyhrali nad bratislavským Interom 96:67

BC Prievidza - Inter Bratislava 96:67 (50:27)

Basketbalisti BC Komárno vyhrali nad MBK Baník Handlová 72:70

MBK Baník Handlová - BC Komárno 70:72 (38:36)

Levice zdolali basketbalistov Iskry Svit tesne 92:91

Patrioti Levice - Iskra Svit 92:91 (42:46)

Basketbalistky CBK Košice vyhrali nad ŠBK Šamorín 69:66

CBK Košice - ŠBK Šamorín 69:66 (41:24)

Warriors nestačili doma na Indianu, Lakers zdolali Philadelphiu

Šampióni ligy z roku 2022 sa držia až na 10. pozícii.,aktualizované

Orlando dosiahlo piaty triumf v rade, Banchero s triple double

Damian Lillard sa 30 bodmi a 12 asistenciami podieľal na víťazstve Milwaukee nad Brooklynom 115:108. ,aktualizované

Boston v súboji dvoch najlepších tímov východu zdolal Milwaukee

Vedúci tím ligy si tak pripísal siedmy triumf v sérii.,aktualizované

Orlando zdolalo Charlotte 112:92 a zaistilo si miestenku v play off

Rozbehnutý Houston uspel na palubovke Washingtonu 137:114 a slávil šiesty triumf v rade.,aktualizované

Lakers zdolali Atlantu, Russell vyrovnal klubový rekord v počte trojok

Russell nazbieral 27 bodov a vyrovnal klubový rekord v počte trojok v priebehu jednej sezóny.,aktualizované

Milwaukee aj bez Antetokounmpa zdolalo Phoenix

Basketbalisti Milwaukee Bucks zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA nad Phoenixom Suns 140:129 aj bez hviezdneho Jannisa Antetokounmpa, ktorý pauzoval pre zranenie zadného stehenného svalu. ,aktualizované

Curry zariadil triumf Golden State na palubovke Los Angeles Lakers

Lakers nestačilo 40 bodov LeBrona Jamesa. ,aktualizované

Jokič zaznamenal 31 bodov, Denver uspel na palubovke San Antonia

Phoenix zdolal Charlotte 107:96 a zvíťazil vo štvrtom zápase z uplynulých šiestich. ,aktualizované

Boston zdolal Phoenix, Dallas bez Dončiča neuspel proti Oklahome

Oklahoma po prehre s Indianou (111:121) zabrala naplno, triumfovala nad Dallasom 126:119 a vrátila sa na čelo Západnej konferencie.,aktualizované

Duel basketbalistiek Piešťan a Banskej Bystrice odložili

Súboj sa neuskutoční pre nedostatočný počet zdravých hráčok v tíme hostí.

Predčasne ukončený basketbalový zápas Nitry s Handlovou sa zopakuje

Za stavu 36:37 sa pobrali aktéri zápasu do šatní na polčasovú prestávku a po nej sa začali rozcvičovať na druhý polčas.

Denver zdolal Miami 100:88, Dallasu sa zranil Dončič

Dallas zdolal doma Golden State 109:99, po zápase sa najviac hovorilo o Lukovi Dončičovi. ,aktualizované

Duel Slávia SPU Nitra - Baník Handlová v 31. kole SBL nedohrali

Dôvodom bola porušená konštrukcia domáceho koša.

Boston zdolal Utah 123:107, Oklahoma prehrala s Indianou

Oklahoma City prehrala po troch stretnutiach, keď podľahla Indiane 111:121. V drese hostí získalo dvojciferný počet bodov až šesť hráčov. ,aktualizované

NBA: Dončič aj Jokič dosiahli triple double

Nuggets prehrávali v druhej štvrtine o 22 bodov, ale po prestávke duel otočili vo svoj prospech Jokič mal 35 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií.

Kouč Piešťan Jankovič po výhre v Alpsko-jadranskom pohári: Pomôže to

V čisto slovenskom finále sa stretli dvaja hlavní ašpiranti na zlato - Slávia Banská Bystrica a domáce Čajky.

Philadelphia zdolala v NBA Knicks 79:73,Oklahoma vyhrala nad Memphisom

Výsledok 79:73 je najnižší bodový súčet v prebiehajúcej sezóne zámorskej NBA. ,aktualizované

Víťazom ženského Alpsko-jadranského pohára sa stali Piešťany

Najlepšou strelkyňou zápasu bola s 21 bodmi Ke'shunan Jamesová, ktorá sa zároveň stala najužitočnejšou hráčkou podujatia.

Mathurin podstúpi operáciu ramena a zrejme vynechá zvyšok sezóny

Mathurin vo svojom druhom ročníku v zámorskej profilige odohral 57 duelov s priemerom 14,6 bodu a 3,9 doskoku na zápas.

Domáce Piešťany vyhrali v semifinále nad Splitom

Basketbalistky Piešťanských Čajok postúpili do finále Alpsko-jadranského pohára.,aktualizované

Minnesota prehrala v Clevelande po predĺžení 104:113

Los Angeles Lakers zdolali aj bez LeBrona Jamesa hráčov Milwaukee po dráme 123:122.,aktualizované

Favoritmi pred ženským Final Four v Piešťanoch sú slovenské kluby

Vzhľadom na doterajšie výsledky zástupcov Niké Extraligy žien v súťaži sa v nedeľu očakáva slovenské finále, ktoré by mohlo byť reprízou zo Slovenského pohára a nedávneho ligového zápolenia.

Denver zdolal Boston 115:109, triple double v podaní Jokiča

Domáci odolali tlaku zo strany lídra Východnej konferencie vo štvrtej štvrtine. Jokič mal 32 bodov, 12 doskokov a 11 asistencií. ,aktualizované

Towns si poranil meniskus, Minnesote bude chýbať zatiaľ neznámu dobu

Towns je oporou Minnesoty, v sezóne si drží priemer 22 bodov a 8 doskokov za stretnutie. Doteraz pritom vynechal iba jeden duel.

NBA: Simmons už do konca sezóny Brooklynu nepomôže

Simmons je najlepšie zarábajúcim hráčom Nets s platom 38 miliónov dolárov ročne. Zmluvu má ešte na budúci rok, keď má zarábať vyše 40 miliónov.

Golden State Warriors zdolali Milwaukee, Curry zaznamenal 29 bodov

Warriors tak odčinili jednu z najtvrdších prehier v klubovej histórii, naposledy podľahli v Bostone o 52 bodov 140:88.,aktualizované