Bratislava

Vyše 30 stánkom na trhoch v Bratislave chýbal hasiaci prístroj

Vyplýva to z kontroly po požiari stánku, ktorý na Hlavnom námestí vypukol 28. novembra a rozšíril sa aj na priľahlú budovu.

Z Paštekárov sa Cépečkári síce smejú, no výhodami Bratislavy nepohrdnú

Jedným z výrazov, ktoré možno počuť aj v dnešných časoch, je prezývka 'Blaváci', odvodená od neobľúbeného názvu Blava.

V bratislavskom Starom Meste vzniklo Námestie Mateja Korvína

Námestie vytvorilo prepojenie medzi Mýtnou a Radlinského ulicou. Jeho pomenovanie ešte minulý rok odobrili staromestskí poslanci.

Bratislava vyhlási súťaž pre Kamenné námestie a Námestie SNP

Magistrát chce zároveň pokračovať v rýchlych a nenákladných zmenách, aby eliminoval anarchiu, ktorá podľa bratislavského primátora Matúša Valla vládne v tomto priestore centra mesta.

Eurovea 2 rieši dopravu a verejné priestory najkomplexnejšie

Eurovea 2 sa riešením dopravy a verejných priestorov zaoberá najkomplexnejšie spomedzi všetkých projektov vo vznikajúcom modernom centre Bratislavy.

Bratislavská Karlova Ves preverí koncentráciu CO2 v triedach

Merania prinesú informácie o súčasnom stave vnútorného prostredia vo vybraných triedach a umožnia optimálne nastavenie opatrení, ktoré budú súčasťou aj rekonštrukcie školských budov oboch budov.

Niektoré časti Bratislavy začnú rok 2019 v rozpočtovom provizóriu

Finančný plán na rok 2019 síce vypracovaný je, prejsť však musí najskôr miestnymi komisiami, kým sa dostane na rokovanie zastupiteľstiev.

Prípad korupcie exstarostu Devínskej Novej Vsi ukončili dohodou

Bývalý starosta bol obvinený od marca 2017. Korupcie sa mal dopustiť ponúknutím úplatku 5000 eur zamestnancovi z odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Bratislave.

Bratislavské výklady sa zmenia na výstavu Obývačka vo výklade

Obývačku vo výklade prídu podporiť aj známe tváre, medzi nimi Zuzana Fialová, Ady Hajdu, Juraj Bača, Lujza Garajová-Schrameková, Juraj Loj či Robo Jakab.

Michal Spišák: Yasmina Reza mi pripomína Čechova

Titul Bella Figura, ktorému tvorcovia dali podtitul O tenkej hranici medzi láskou a nenávisťou, sa objaví na slovenskom javisku prvýkrát v preklade Eleny Flaškovej.

VIDEO: Vianoce v Lamači dotvára i súťaž vo varení kapustnice

Čaro blížiacich sa sviatkov dotvára i betlehem, ktorý mestská časť inštalovala vedľa vianočného stromu.

BSK podporuje projekt Dunajbus a bude súčinný, ubezpečuje A. Ožvaldová

Ministerstvo dopravy a výstavby v tejto súvislosti podpísalo koncom novembra zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku vo výške 92.200 eur.

V Katedrále sv. Martina zaznie jedna z najznámejších vianočných piesní

Rozpráva príbeh narodenia Ježiška a o príchode pastierov k jasličkám. ,aktualizované 

ZŠ Černyševského v Petržalke nesie čestné pomenovanie po A. Karpovovi

Od budúceho školského roka plánuje škola otvoriť triedu prvého ročníka so zameraním na šach s celobratislavskou pôsobnosťou.

Župná zabíjačka v Petržalke popularizuje tradičné mäsiarske remeslo

Pripravené sú však nielen ukážky zručností študentov a ich majstrov či absolventov, návštevníci si zároveň môžu kúpiť či priamo ochutnať zabíjačkové špeciality.

V Lamači budú od januára platiť jednotné sadzby rozvojového poplatku

Každá z mestských častí, ktoré sa rozhodli zaviesť miestny poplatok za rozvoj (podľa zákona je fakultatívny), si mohla určiť samostatne sadzby poplatku podľa špecifík svojej lokality.

A. Kovarik: Bratislava potrebuje adaptačné opatrenia na zmenu klímy

Andrej Kovarik je jedným z troch splnomocnencov primátora, ktorých šéf bratislavskej samosprávy predstavil v stredu (12.12.).

Bratislava vstúpi do nového roka v rozpočtovom provizóriu

Samospráva vysvetlila, že na ustanovujúcom mestskom zastupiteľstva, kde od Iva Nesrovnala prevzal vedenie mesta Matúš Vallo, neboli volené odborné mestské komisie ani mestská rada.

Vianočný Bazár Chalaňov bude opäť pomáhať i zabávať

Návštevníci tohtoročného Vianočného Bazáru Chalaňov sa môžu tešiť na jeho vychýrené palacinky, ale aj na nakladané hermelíny od Jakaba.