< sekcia Bratislava

Súčasťou bratislavského týždňa mobility bude akcia Na bajku do mesta

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Druhý ročník akcie odštartujú v sobotu 23. septembra o 15.00 hod na parkovisku pri petržalskej strane Starého mosta v Bratislave.

Bratislava 19. septembra (TASR) - V rámci Európskeho týždňa mobility sa v sobotu 23. septembra uskutoční v Bratislave kultúrno-športová akcia Na bajku do mesta. Druhý ročník akcie odštartujú o 15.00 hod na parkovisku pri petržalskej strane Starého mosta.

Organizátori pripravili rôzne súťaže, preteky v pomalom bicyklovaní či skúšobné jazdy na nákladných bicykloch kuriérskej spoločnosti.

Súčasťou programu je tiež diskusia s kandidátmi na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. „Veríme, že diskusia o cyklodoprave, pešom pohybe i verejných priestoroch pomôže ľuďom rozhodnúť sa, ktorý kandidát bude viesť náš kraj ďalšie volebné obdobie,“ spresňuje Tomáš Peciar z Cyklokoalície.

Deti sa môžu tešiť na detskú cyklodráhu či vozenie v cargo-bicykloch. Večer program vyvrcholí viacerými koncertmi. Zabubnuje La3noCubano, zahrá Omsi Shalom, Burningboy či DJ WOSA2000.

Súčasťou programu bude vyvrcholenie letnej súťaže s aplikáciou pre cyklistov Všetci na bajk. „Appku sme vytvorili s cieľom ukázať ľuďom, aké zaujímavé miesta u nás máme. Súťažou chceme ľudí motivovať k spoznávaniu týchto lokalít na bicykli. Teraz uzatvárame letnú sezónu akciou Na bajku do mesta, kde oceníme víťazov a budeme žrebovať hlavné ceny,“ vysvetľuje Daniela Kollárová, manažérka projektu Všetci na bajk z vydavateľstva DAJAMA.

Aplikácia pre mobilné telefóny Všetci na bajk slúži ako inšpirácia na cyklovýlety. Ponúka najzaujímavejšie miesta, ktoré sa dajú navštíviť na bicykli, napríklad pekné vyhliadky, hrady, ale aj cykloservisy či bufety. Od minulého roka si ju zdarma stiahlo už viac ako 5000 fanúšikov. Zahŕňa viac ako 450 miest v Bratislavskom a Trnavskom kraji vhodných na cykloturistiku. Organizátori plánujú aplikáciu postupne rozširovať o nové miesta aj v ďalších krajoch Slovenska.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.