Bratislava

V Ružinove sa bude diskutovať aj o stavebných uzáverách

Stavebná uzávera je totiž spôsobom, ako ochrániť lokalitu pred ďalšou výstavbou, kým nebude mať samospráva jej presnejšiu reguláciu formou územného plánu zóny.

STU v Bratislave má ďalšieho hosťujúceho profesora zo zahraničia

Nového hosťujúceho profesora schválila už v stredu 13. júna Vedecká rada STU. V súčasnosti na univerzite pôsobí 12 hosťujúcich profesorov zo Slovenska a zahraničia.,aktualizované 

Nemý sci-fi film Krásavica z Marsu premietnu so živým sprievodom

Protazanov sci-fi film Krásavica z Marsu bol nakrútený rok po vydaní jeho románovej predlohy Aelita od Alexeja Nikolajeviča Tolstého.

Seniori sa aj tento rok môžu vzdelávať na letnej univerzite

Tento rok je pre seniorov pripravená séria prednášok venovaná vzťahu Slovenska k Európskej únii, o múzeách v Bratislave, osobnostiach folkloristiky v hlavnom meste a o Bratislave v auguste 1968.

O primátorské kreslo v Bratislave chce zabojovať aj V. Béreš

Ak by vo voľbách uspel, Bratislavu by chcel riadiť dynamicky. Metropola Slovenska sa musí podľa neho rovnať významom, estetikou aj kultúrou s inými európskymi mestami.

Obyvatelia Obchodnej ulice žiadajú zabezpečenie verejného poriadku

Zlá bezpečnostná situácia vládne podľa miestnych ľudí dlhodobo na celej ulici a jej vyvrcholením bolo koncom mája napadnutie Filipínca Henryho Acordu.

FOTO: V Petržalke otvorila druhú rekonštruovanú atletickú dráhu

Dvojdráhový atletický ovál okolo futbalového ihriska má 200 metrov, časť na 60-metrový šprint je štvordráhová.

Dúbravka pokračuje v obnove diel vo verejnom priestore

Na jeseň plánuje Dúbravka aj osadenie novej sochy, pamätníka, ktorý bude v blízkosti niekdajšieho bydliska Deža Ursinyho na Fedákovej ulici pripomínať tohto hudobníka, dramaturga a umelca.

Polícia začala konať v prípade možného znečistenia Jarovského ramena

Fotografie a videá znečistenej vody, uhynutého bobra či rýb posledné dni kolujú po internete a upozorňujú na možné znečistenie Jarovského ramena.

Svetový deň utečencov si v Bratislave pripomenú Dáždnikovým pochodom

Ten pripomína, že každý 113. človek na svete bol donútený utiecť zo svojho domova pre vojnu alebo prenasledovanie. Najrôznejšie podujatia sa konajú vo viac ako 100 krajinách.

Bratislavská Petržalka pokračuje v odstraňovaní autovrakov z parkovísk

Vlani sa samospráve podarilo prostredníctvom zazmluvnenej odťahovej služby odstrániť z parkovísk 50 nepojazdných vozidiel a ďalších viac ako 60 vozidiel odstránili samotní vlastníci.

Bratislava vymáha od Slovana vyše 700-tisícový dlh súdnou cestou

Ku koncu januára Slovan pritom dlhoval až 1,028 milióna eur, vo februári sa však klubu podarilo uhradiť 500.000 eur.

Bratislavčanom prekáža hluk a zápach zo Slovnaftu, spustili petíciu

V prípade, že slovenské orgány nebudú riešiť túto situáciu, petíciu chcú odoslať na riešenie poslancom Európskeho parlamentu a príslušným komisiám a organizáciám Európskej únie.

Dni Petržalky lákajú na množstvo hudby, burzu kníh i tvorivé dielne

Pripravený je aj program pre najmenších i najstarších, výtvarný ateliér, najväčšia galéria portrétov Petržalčanov pod holým nebom, maľovanie či tvorba totemov z krabíc.

Na Rendezi sa stretnú milovníci historickej železničnej dopravy

Na podujatí tento rok predstavia nedávno zrenovovaný motorový vozeň Strieborný šíp či historickú poschodovú súpravu, aká kedysi bežne jazdila aj na Slovensku.

Slovenský národný archív otvorí v sobotu verejnosti svoje brány

Návštevníci budú mať možnosť od 09.00 do 17.00 h spoznať priestory, ale aj činnosť tohto najväčšieho a najvýznamnejšieho verejného archívu v SR. 

V Bratislave sa v sobotu fandí ženám a pochoduje za zdravé prsia

Návštevníci sa postupne môžu tešiť na hudobné vystúpenia v podaní Tublatanky, Pavla Hammela, Kataríny Knechtovej, Bystrík bandy či Campana Batucady.

Bratislava sa odvolala voči vyhláseniu Mosta SNP za kultúrnu pamiatku

Hlavnému mestu prekáža časť rozhodnutia pamiatkarov, ktoré zahŕňa do objektovej skladby mosta aj jeho nájazdy. Tie podľa neho nemajú pamiatkové hodnoty.

Na Račianskej ulici v Bratislave horí dodávka

Na mieste zasahuje osem hasičov.

Bratislavská Magio pláž štartuje sezónu, otvorená bude do 2. septembra

Na svoje si prídu športoví nadšenci, ktorí sa môžu zapojiť do rôznych druhov tréningov. Chýbať nebude joga, pilates, tabata, kruhové tréningy, Spartan race tréningy či zdravotné cvičenia.