Bratislava

Gymnázium na Vazovovej zrekonštruuje kraj z eurofondov

Budovu Gymnázia Jána Papánka na Vazovovej ulici v Bratislave, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, čaká rozsiahla rekonštrukcia.

Zo skládky gudrónov už vyvážajú zeminu, nie všetkým sa páči ako

Zo skládky v bratislavskej Devínskej Novej Vsi už niekoľko dní odchádzajú cez mestskú časť nákladné autá a odvážajú odpad.

Michalskú vežu v Bratislave zatvoria na asi dva týždne

"Predpokladáme, že múzeum by sa mohlo opäť sprístupniť návštevníkom najneskôr začiatkom februára 2015," informovala vedúca oddelenia komunikácie Múzea mesta Bratislavy.

Na Komárnickej ulici v Bratislave prepadli banku

Policajti pátrajú po páchateľovi dnešného lúpežného prepadnutia banky na Komárnickej ulici v druhom Bratislavskom okrese.

Pre rekonštrukciu Starého mosta robia nový harmonogram, stavba mešká

Najprv mali rekonštrukciu bratislavského Starého mosta dokončiť koncom augusta 2015, potom termín pre podozrenie, že sa pod hladinou Dunaja nachádzajú nevybuchnuté míny, posunuli na koniec októbra.

Nový primátor sa stretol s prezidentom, hovorili o problémoch mesta

Nový bratislavský primátor Ivo Nesrovnal sa dnes stretol s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom, primátor a prezident sa však zatiaľ na žiadnej konkrétnej spolupráci nedohodli.

V Ružinove tento rok pribudnú nové kamery, mestská časť chce ďalšie

Ružinovská samospráva uspela so svojím projektom a získala 18.000 eur zo štátneho rozpočtu SR na zabezpečenie úloh prevencie kriminality.

Vetvenie trasy linky č. 21 v Bratislave

K rozvetveniu trasy autobusovej linky č. 21 v smere do Devínskej Novej Vsi prišlo v súvislosti so zhusteným intervalom a zvýšenou prepravnou kapacitou tejto linky.

Neznámy páchateľ prepadol stávkovú kanceláriu, polícia po ňom pátra

Páchateľ bol ozbrojený krátkou guľovou zbraňou, tvár si prekrýval čiernou šatkou.

Francúzsky inštitút predstavuje Mariu Curie Sklodowsku

Autobiografická výstava je venovaná jedinej dvojnásobnej držiteľky Nobelovej ceny, jednej za fyziku, druhej za chémiu.

Muži lúpili v novinovom stánku, polícia ich na mieste zadržala

Novinový stánok na Dudvážskej ulici v Bratislave sa stal cieľom dvoch lupičov, 30-ročného Jána a 36-ročného Petra z Bratislavy, ktorí spôsobili škodu za 170 eur. Oboch páchateľov už obvinili.

O ropovode cez Bratislavu chce štát rokovať. Nesrovnal ho nechce

Materiál vraj mešká aj preto, že ministerstvo hospodárstva čakalo na výsledky komunálnych volieb a prerokovať ho tak chcelo už s novým primátorom. Aj takto najnovšie rezort argumentuje.

Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti treba podať do konca januára

Daňové priznanie k dani z nehnuteľností sa dá poslať poštou, alebo ho daňovník podá osobne v podateľni oddelenia miestnych daní a poplatkov.

Račianska ulica v Bratislave bude čiastočne neprejazdná sedem dní

V súčasnosti je Račianska ulica v úseku od križovatky s Peknou cestou prejazdná v pravom jazdnom pruhu, v smere von z mesta.

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po zlodejovi zubných kefiek

Policajti Obvodného oddelenia PZ Dúbravka pátrajú po dosiaľ neznámom páchateľovi prečinu krádeže a so žiadosťou o pomoc pri stotožnení osôb sa obracajú aj na verejnosť.,aktualizované 

Aktivační pracovníci v Rači odpracovali minulý rok 440 hodín

Mestská časť chce spolupracovať s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny aj tento rok.

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody z 9. januára v Bratislave

K dopravnej nehode došlo v čase o 6.30 h na Gagarinovej ulici, v blízkosti križovatky zjazd z Diaľničného obchvatu D1 – Gagarinova.

Cvernovka by sa mala vrátiť ku koncepcii mesta v meste

V tomto roku by podľa predbežného harmonogramu malo prísť k spracovaniu konceptu a návrhu ÚPN zóny, ktorú by predbežne malo zastupiteľstvo Ružinova schvaľovať na začiatku jari 2016.

DPB zmodernizuje vozovňu Hroboňova i depo Jurajov dvor

Modernizácia je podľa Dopravného podniku Bratislava nevyhnutná z dôvodu zabezpečenia údržby postupne dodávaných nových nízkopodlažných električiek a trolejbusov

V cele skončili dve vodičky, ktoré jazdili pod vplyvom alkoholu

Ide o 27-ročnú Ivanu z okresu Michalovce a 40-ročnú Sylviu z Bratislavy. Ivana neunikla pozornosti hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky približne dve hodiny po polnoci.