< sekcia Brexit

Mnohé nemecké firmy stále nie sú pripravené na chaotický brexit

Na snímke pohľad na panorámu mesta Frankfurt nad Mohanom. Foto: TASR/AP

Zatiaľ čo nemecké inštitúcie zodpovedné za dohľad nad finančným trhom a banky už urobili potrebné prípravy pre prípad, že dôjde k chaotickému brexitu, viaceré firmy stále vyčkávajú.

Frankfurt nad Mohanom 13. februára (TASR) - Odchod Británie z Európskej únie môže viaceré nemecké firmy nepríjemne zaskočiť. Upozornil na to člen vedenia nemeckej centrálnej banky Joachim Wuermeling.

Finančník v rozhovore pre nemecký ekonomický denník Handelsblatt povedal, že zatiaľ čo nemecké inštitúcie zodpovedné za dohľad nad finančným trhom a banky už urobili potrebné prípravy pre prípad, že dôjde k chaotickému brexitu, viaceré firmy stále vyčkávajú.

"Obávam sa, že mnohí firemní zákazníci finančných inštitúcií sa málo zaujímajú o prípadné dôsledky brexitu na ich finančné transakcie," povedal Wuermeling. Upozornil, že v prípade chaotického brexitu bude potrebné viaceré kontrakty prispôsobiť novej situácii.

Nemecké finančné inštitúcie svojich zákazníkov v tejto veci informovali, mnohí však nereagovali, dodal Wuermeling. "Vyzývame preto firmy a privátnych zákazníkov, aby reagovali čo najskôr," dodal.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.