Brexit

Banka Lloyds zvýšila vlani zisk takmer o štvrtinu, brexitu sa neobáva

Najväčší poskytovateľ hypoték v Británii informoval, že čistý zisk za rok 2018 dosiahol 4,4 miliardy libier (5,05 miliardy eur), čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje rast o 24 %.

Odchod Spojeného kráľovstva z EÚ: Toto by ste mali vedieť

Pojem brexit je neformálny termín, ktorým sa označuje proces vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ. Termín je vytvorený zo slov Británia a exit (vystúpenie).,aktualizované 

Inštitúcie EÚ sa dohodli na opatreniach proti výpadku leteckej dopravy

Dohoda umožní prevádzkovateľom s licenciou v Spojenom kráľovstve poskytovať základné letecké dopravné služby medzi Spojeným kráľovstvom a zvyšnými 27 členskými štátmi.

Na tvrdý brexit sa pripravuje aj svetový výrobca cereálií Kellogg

Firma uviedla, že postupne otvára nové sklady na zabezpečenie dostatočných zásob cereálií či zemiakových lupienkov Pringles pre prípad, že Británia opustí EÚ bez dohody.

Juncker neočakáva, že stretnutie s Mayovou bude produktívne

Dodal ďalej, že nevie, s akým návrhom Mayová príde na stretnutie, avšak ani po dvoch rokoch rokovaní nevie, čo britskí priatelia chcú.

Tomlinson potvrdil, že Honda zatvorí svoj závod v Británii

Zatvorenie závodu v Swindone, v regióne na juhozápade Anglicka, ktorý v referende hlasoval za brexit, najskôr potvrdil v utorok poslanec za tento okrsok Justin Tomlinson.,aktualizované 

Juncker bude v stredu s Mayovou rokovať o brexite

Britskí zákonodarcovia nepodporili v januári dohodu o brexite, ktorú s Úniou vyrokovala britská premiérka Mayová.

Juncker: Bol by to vtip, keby Británia hlasovala vo voľbách do EP

Britskí poslanci v januári drvivou väčšinou hlasov odmietli dohodu, ktorú Mayová dosiahla s Bruselom.

EÚ vyslala silný signál, že umožní Británii odložiť brexit

Vysokopostavení britskí zákonodarcovia sa v pondelok večer stretli v Bruseli s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit Michelom Barnierom.

KUKAN: Prezident má byť skúsený a Šefčovič je politik európskej úrovne

Obávam sa, že sa blížime k tvrdému brexitu, momentu, kedy Veľká Británia odíde bez dohody. To je najhorší scenár, povedal v TABLET.TV europoslanec zvolený za SDKÚ-DS Eduard Kukan.

EÚ povedala firmám, aby sa pripravili na väčšiu byrokraciu a náklady

Podľa eurokomisára pre hospodárstvo Moscoviciho sa riziko brexitu bez dohody zvyšuje, a ak sa tento scenár naplní, dôjde k okamžitému zavedeniu kontroly pohybu tovarov medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom.

Honda sa chystá oznámiť zatvorenie svojho závodu v britskom Swindone

Honda vyrába v Swindone viac ako 100.000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

PRIESKUM: Obavy britských domácností o financie aj prácu vzrástli

Spotrebiteľské výdavky a silný trh práce boli pritom jediným jasným bodom v britskej ekonomike, ktorá v minulom roku spomalila a vykázala najslabší rast od roku 2012.

Porsche upozorňuje Britov, že ceny áut môžu po brexite vzrásť o 10 %

Spoločnosť pre BBC uviedla, že jedným z možných výsledkov rokovaní o brexite je zavedenie dovozného cla na autá dovážané do Británie po 29. marci tohto roka až na úroveň 10 %.

Mesto Brno prišlo pre brexit o lety do Mníchova

Od soboty (16.2.) firma zastavila prevádzku na 25 pravidelných linkách. Dopravca lietal so 17 lietadlami, pričom medzi Brnom a Mníchovom sa lietalo 11-krát týždenne.

Španielska loď nariadila gibraltárskym plavidlám opustiť britské vody

Gibraltár je zámorské územie Spojeného kráľovstva ležiace na juhu Pyrenejského polostrova.

Nemecko zastaví po brexite extradície svojich obyvateľov do Británie

Britská premiérka Theresa Mayová utrpela vo štvrtok v parlamente ďalšiu porážku, čo sa týka jej brexitovej stratégie. Zvýšili sa tak obavy, že krajina môže opustiť Úniu bez dohody.

Airbus varuje pred brexitom bez dohody

Dodala, že Airbus už minul desiatky miliónov eur na prípravy na brexit, napríklad na zvýšenie zásob súčiastok a zabezpečenie IT systémov.

Britské aerolínie Flybmi skrachovali, hlavným dôvodom je brexit

Spoločnosť Flybmi prevádzkovala 17 lietadiel a lietali do 25 európskych miest.

Írske firmy stále nevedia, čo ich čaká na hraniciach s Britániou

Írsky podnikateľ upozornil, že sa len ťažko môže pripraviť na brexit, keďže nemá ani tušenie, aký scenár sa uskutoční 29. marca.