Brexit

Pripravte sa na brexit bez dohody, odkázal Barnier

Ak chcete predĺženie, aký je jeho cieľ? Musí byť užitočný... Predĺženie znamená viac neistoty, povedal Barnier a poznamenal, že takáto neistota bude mať svoju cenu.

Taliansky premiér Conte: Akýkoľvek odklad brexitu musí byť krátky

Úrad premiérky na Downing Street 10 uviedol, že Mayová pošle list oficiálne žiadajúci odklad v utorok alebo v stredu a adresuje ho predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi.,aktualizované 

Ružička: Odklad brexitu o dva roky prinúti Britov do eurovolieb

Ružička upozornil, že ide o situáciu, ktorá nie je jednoduchá pre nikoho, ani pre Brusel, ani pre Londýn.

Merkelová chce do poslednej hodiny bojovať o riadený brexit

Termín brexitu je zatiaľ stanovený na 29. mája. Britský parlament 14. marca hlasoval za to, aby vláda požiadala EÚ o jeho odklad.

Krajiny EÚ schválili núdzové opatrenia pre prípad tvdého brexitu

Ich cieľom je obmedziť najzávažnejšie škody v konkrétnych oblastiach, v ktorých by mohol tvrdý brexit spôsobiť vážne narušenie každodenného života občanom a podnikom.

Cestní dopravcovia pociťujú znepokojenie v súvislosti s brexitom

V súčasnosti ešte nie je isté, ako bude vyzerať doprava medzi členskými krajinami Únie a Britániou.

Británia dosiahla postbrexitovú obchodnú dohodu s Islandom a Nórskom

Britská premiérka Theresa Mayová uviedla, že sa na stretnutí lídrov EÚ tento týždeň bude snažiť o odklad tzv. brexitu, avšak akékoľvek predĺženie musí mať jednomyseľnú podporu.

Británia bude žiadať o odklad odchodu ešte pred marcovým summitom EÚ

Britský parlament minulý týždeň vo štvrtok hlasoval za to, aby vláda požiadala EÚ o odklad vystúpenia ostrovnej krajiny z Únie.

Bercow: Britská vláda nemôže dať znovu hlasovať o tej istej dohode

Zákonodarcovia odmietli dohodu o odchode Británie z EÚ, ktorú premiérka Mayová vyrokovala s lídrami Únie, už dvakrát - v januári a minulý utorok.

Mayová sa naďalej snaží získať podporu parlamentu. Zatiaľ bezvýsledne

Ak neuspeje do utorka, Londýn bude musieť Brusel požiadať o ďalšie odloženie termínu odchodu Británie z EÚ.

PRIESKUM: Britské domácnosti sú opatrné a strážia si výdavky

Podľa prieskumu tzv. index financií domácností, ktorý odráža ich názor na vývoj osobných financií, v prípade Británie v marci klesol na 43,3 bodu a dosiahol tak najnižšiu úroveň od februára 2018.

Írsko už získalo 5000 pracovných miest a 70 investícií

Nedávna správa inštitútu New Finance odhalila, že samotný Dublin si v dôsledku brexitu zvolilo za nové sídlo v Európskej únii (EÚ) až 100 firiem.

ANALÝZA: Tvrdý brexit môže skomplikovať cestu Škótov k nezávislosti

Na rozdiel od zvyšku Británie sa Severné Írsko a Škótsko v hlasovaní o brexite v roku 2016 vyjadrili jasne za zotrvanie v EÚ.

Predaj šampanského vlani klesol pre protesty žltých viest a brexit

Predaj šampanského vo Francúzsku a v Británii sa podieľa približne 60 % na jeho celkovom odbyte.

Liam Fox: Nie je isté, či sa bude tretíkrát hlasovať o dohode

Vodca opozičnej Labouristickej strany Jeremy Corbyn pre Sky News v nedeľu naznačil, že ak v parlamente znova neprejde dohoda o brexite, bude iniciovať hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde.

Brexit už stihol zanechať negatívne stopy na britskej ekonomike

Podnikateľská dôvera v krajine je podľa Lloyds Banking Group najhoršia za sedem rokov a firmy zaznamenali najdlhší neprerušený pokles investícií od finančnej krízy pred desaťročím.

Roaming bez poplatkov po brexite už nemusí platiť

Primárne a sekundárne právo EÚ v Británii podľa dokumentu prestane platiť od polnoci 30. marca, pokiaľ sa ratifikovanou dohodou o odchode nestanoví iný dátum.

Nemecký europoslanec: Taliansko môže hlasovať proti odkladu brexitu

Britský europoslanec Nigel Farage, dal podľa Elmara Broka najavo, že s talianskym ministrom vnútra Matteom Salvinim je dohodnutý na hlasovaní Ríma proti posunu termínu tzv. brexitu.

Odklad brexitu ešte viac zabrzdí firemné investície

Odklad brexitu, aj keď by sa Británia vďaka nemu zatiaľ vyhla najhoršiemu scenáru, tak nie je takou dobrou správou pre ekonomiku, ktorá v posledných štvrťrokoch zápasila o udržanie rastu.

Stúpenci brexitu sa vydali na dvojtýždňový pochod do Londýna

Skupina prevažne postarších občanov Spojeného kráľovstva sa vydala na pochod po zablatenej pobrežnej ceste z mesta Sunderland do Londýna, ktorý leží 435 kilometrov južne.