Brexit

Podľa Airbusu riziko, že tvrdý brexit ovplyvní výsledky firmy, rastie

Pôvodne mali Briti opustiť EÚ koncom marca tohto roka, neskôr sa však termín brexitu odložil na 31. október.

B. Johnson: Británia musí z EÚ vystúpiť do 31. októbra

Johnson v utorok zvíťazil aj v druhom kole súboja o post nového lídra Konzervatívnej strany, ktorý sa stane aj britským premiérom.

BILČÍK: Zdá sa, že Briti môžu odísť nielen tvrdo, ale aj nepekne

Bude tam oveľa väčšia neistota. Slovenská ekonomika je významne naviazaná na export do Veľkej Británie, je to zhruba päť percent nášho HDP, povedal v TABLET.TV europoslanec SPOLU Vladimír Bilčík.

V prípade tvrdého brexitu je Írsko obzvlášť zraniteľné

Vo svojom hodnotení vývoja írskej ekonomiky Výkonná rada MMF uviedla, že aj keď vyhliadky Írska sú aj naďalej priaznivé, krajina čelí niektorým výzvam.

Britská komora znížila odhad rastu ekonomiky v rokoch 2020 a 2021

BCC v pondelok v najnovšej prognóze na rok 2020 znížila odhad rastu hospodárstva v roku 2020 na 1 % z 1,3 % a v roku 2021 na 1,2 % z 1,4 %.

Boris Johnson vynechal televíznu debatu o Brexite

Johnson mal spolu s ďalšími piatimi účastníkmi straníckeho súboja v štúdiu zodpovedať otázku, ako presne chce odblokovať pozastavený proces Brexitu a vyviesť Veľkú Britániu z EÚ.

Barnier:Dohoda o brexite je jedinou možnou pre riadený odchod Británie

Brexit, pôvodne naplánovaný na 29. marca, bol už dvakrát odložený kvôli nesúhlasu britského parlamentu s dohodou o brexite v podobe, v akej ju vyrokovala Mayová.

Zo súboja o lídra konzervatívcov odstúpil minister Matt Hancock

Hancock svoje rozhodnutie oznámil po štvrtkovom prvom kole hlasovania konzervatívnych poslancov, v ktorom s veľkým náskokom zvíťazil exminister zahraničných vecí Boris Johnson.

Prvé kolo súboja o post lídra konzervatívcov vyhral Boris Johnson

Víťazného Johnsona v prvom kole hlasovania podporilo 114 konzervatívcov v Dolnej snemovni britského parlamentu.,aktualizované 

Na prípadný tvrdý brexit je pripravené minimum britských firiem

Vo februári britská daňová správa HMRC spustila proces, ktorého cieľom je zjednodušenie dovozu v prípade, že Británia opustí colnú úniu a jednotný trh bez dohody.

Boris Johnson: Ako premiér by som si nedával servítku pred ústa

Mayová sa postu líderky konzervatívcov oficiálne vzdala 7. júna. Stranu však dočasne povedie až do ukončenia výberu nástupcu. Zatiaľ zostane aj predsedníčkou vlády.

RUŽIČKA: Ráno po akomkoľvek brexite vyjde slnko nad Európou aj Britmi

Všetci favoriti volieb nového predsedu Konzervatívnej strany sú oproti Therese Mayovej ďalej v tom, nakoľko sú ochotní opustiť EÚ bez dohody, povedal v Tablet.tv štátny tajomník MZVaEZ F. Ružička.

B. Johnson: Británia musí odísť z EÚ 31. októbra

Odmietol pritom ďalšie odklady brexitu, avšak zdôraznil, že jeho prioritným cieľom nie je tvrdý odchod, ale vyrokovanie lepšej dohody s EÚ.

EK: Briti musia splniť svoje finančné záväzky aj pri tvrdom brexite

Komisia upozornila, že vo svojich vyhláseniach o prípravách na brexit jasne naznačila, že nezačne rokovania s Londýnom o obchodných otázkach, kým britská vláda neuzná svoje finančné záväzky.

Nicola Sturgeonová: Budúcnosť Škótska by mohla byť mimo Británie

Cesty Škótska a zvyšku Spojeného kráľovstva sa podľa Sturgeonovej čoraz väčšmi rozchádzajú.

Saunders: Odchod Británie z EÚ bez dohody spôsobí veľký ekonomický šok

Finančné trhy očakávajú, že Bank of England pravdepodobne zníži úrokové sadzby na podporu ekonomického rastu po tvrdom brexite bez dohody.,aktualizované 

Konzervatívna strana v Británii potvrdila kandidátov na post lídra

Bývalý britský minister zahraničných vecí a presvedčený zástanca tzv. brexitu Boris Johnson je považovaný za najväčšieho favorita.

V Británii sa začal súboj o post nového šéfa Konzervatívnej strany

Okrem Borisa Johnsona prejavili záujem viesť Konzervatívnu stranu aj ďalší desiati poslanci, ktorí sú zároveň súčasnými alebo bývalými členmi vlády.

Britská ekonomika v apríli klesla o 0,4 %

Začiatkom tohto roka mnoho automobiliek ohlásilo dočasné prerušenie výroby, keďže počítali s možnými narušeniami dodávateľských reťazcov z dôvodu vystúpenia Británie z Európskej únie.

Johnson by zadržal platbu za brexit, pre Britov chce lepšie podmienky

Boris Johnson je jedným z 11 kandidátov na post lídra Konzervatívnej strany, a tým aj budúceho premiéra