V rámci projektu Pomníky prvej svetovej vojny TASR mapuje pamiatky súvisiace s touto dejinnou udalosťou. Ponúkame fotografie, ktoré dokumentujú pomníky v Bratislavskom kraji.
Expozícia obsahuje predmety, ktoré sa týkajú čokolády i jej výroby, či už sú to formy na mačacie jazýčky, alebo iné cukrovinky z čokolády, ale aj automat na cukríky.
Študenti odhaľovali príbehy na prvý pohľad obyčajných predmetov z obdobia spoločného štátu Slovákov a Čechov a osudy ich majiteľov.
Liptovský Mikuláš a okolité obce nemajú veľké množstvo pomníkov obetiam 1. svetovej vojny. Kompetentní preto dlho zvažovali, kde bude umiestnená táto pamätná tabuľa.
Za posledných 100 rokov náš národ slobodu niekoľkokrát stratil a spolupráca tiež upozorňuje na momenty, ktoré boli pre Česko-Slovensko a jeho obyvateľov bolestivé.
Po rozdelení niekdajšieho spoločného štátu nastúpili colníci na hranice s ČR už 1. januára 1993, pričom colné konanie sa nelíšilo od toho na hraniciach s inou susednou krajinou.
Príslušníci ŠtB v domoch vykonali domovú prehliadku, pri ktorej zhabali náboženskú literatúru, liturgické predmety, písacie stroje a vkladné knižky.
Joachim Gauck pricestoval na návštevu Slovenska už v nedeľu (25.3.) pri príležitosti osláv 30. výročia Sviečkovej manifestácie.
Zástupca Sekcie vedeckého výskumu Ústavu pamäti národa Patrik Dubovský pripomenul, že zásah polície voči pokojnému zhromaždeniu mal veľký ohlas v zahraničí.
KBS, ktorá koncert v bratislavskej Redute v nedeľu večer pre pozvaných hostí zorganizovala, však rozhodnutie prezidenta rešpektuje.
Podľa Pellegriniho by sme si mali v tento deň spomenúť na všetkých, ktorí tieto slobody nemali, ale napriek hrozbe vážnych problémov pre seba i svoje rodiny o ne dokázali zabojovať.
Kotlebova ĽSNS reagovala na rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku neprísť v nedeľu večer na koncert k 30. výročiu Sviečkovej manifestácie v Bratislave.
Kiska si v nedeľu uctí spomienku na túto udalosť príhovorom na konferencii s názvom Ako zaobchádzame s našou slobodou.
Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová povedala, že napriek presile komunisti túžbu ľudí po slobode a spravodlivosti nikdy nepotlačili.
Danko dodal, že práve v tomto období, keď je spoločnosť zmietaná emóciami a atakmi rôzneho druhu, si pripomíname udalosť, ktorá svojou silou a odkazom oslovuje všetkých.
Jeden z približne desaťtisíc ľudí, ktorí sa priamo na Hviezdoslavovom námestí a v uličkách v jeho okolí zhromaždili, si myslí, že už samotný začiatok bol veľmi výrazným symbolom.
Na Sviečkovú manifestáciu sa pozerá výkonný sekretár KBS z viacerých pohľadov.
Na Bratislavský Veľký piatok, ako označili pokojné sviečkové zhromaždenie 25. marca 1988 v hlavnom meste, si spomína jeden z jej hlavných organizátorov – Ján Čarnogurský.
Centrálne oslavy Sviečkovej manifestácie sú tento rok iné ako v minulosti.
Podľa historika Neupaeura význam sviečkovej manifestácie priznali aj samotní východonemeckí komunisti v jednom zo zachovaných interview.
Na Slovensku je v súčasnosti 17 okresov s nezamestnanosťou pod 3 %, je však ešte stále 15 okresov s nezamestnanosťou nad 10 %.