Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia

Prešov vysoko zdolal v odvete Hlohovec a obhájil Slovenský pohár

Odveta finále SP mužov v hádzanej medzi Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 23. apríla 2014 v Prešove. Na snímke víťazi, hráči Tatranu Prešov s pohárom. Foto: TASR/Milan Kapusta

Prešovskí hádzanári sa zo zisku Slovenského pohára tešili ôsmykrát v rade.

Prešov 23. apríla (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v odvetnom finálovom zápase Slovenského pohára nad tímom HC Sporta Hlohovec vysoko 32:21 a ôsmykrát v rade sa radovali z celkového triumfu v súťaži. Zverenci Petra Hatalčíka zmazali šesťgólové manko z prvého zápasu, pred týždňom prehrali v Hlohovci 29:35. Celkovo majú Prešovčania na konte už 18 titulov v SP.

Krátko pred zápasom vedenie prešovského klubu zagratulovalo k životným jubileám slovenskému hádzanárovi storočia Antonovi Frolovi (80 r.) ako aj súčasnému trénerovi Tatrana Petrovi Hatalčíkovi (60).

Odveta finále SP mužov v hádzanej medzi Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 23. apríla 2014 v Prešove. Na snímke vľavo generálny sekretár SZH Martin Simonides, druhý zľava ocenený súčasný tréner Tatranu Prešov Peter Hatalčík (60 rokov), druhý sprava ocenený bývalý hráč Anton Frolo (80 rokov) a vpravo viceprezident SZH Pavol Palša.
.

Zmazanie manka

Na domácich hráčoch bola od začiatku zápasu viditeľná snaha o čo najrýchlejšie zmazanie manka z prvého zápasu. Hráči Sporty museli od prvých minút doťahovať náskok súpera, čo sa im podarilo v zásluhou Ďuriša, ktorý upravil na 3:3. Domáci sa prezentovali dôraznou obranou, ktorú podporil výborne chytajúci Verkič. Sporta sa v 8. minúte dostala do vedenia 4:3 zásluhou Zaťka, no už o tri minúty bolo po zásahu Krištopansa 7:4. Výborne chytajúci Verkič zmaril niekoľko príležitostí hráčov Hlohovca, ktorí pridali piaty gól až v 16. minúte na 9:5. Šesťgólovú stratu z prvého zápasu Tatran vyrovnal v 20. minúte, keď Radčenko z brejku upravil na 11:5. Domácim v prvom polčase vychádzali brejky, hostia naopak len ťažko hľadali recept na obranu Tatrana.

Aj v úvode druhého polčasu mali navrch hráči Tatrana. Baláž síce v 33. minúte znížil na rozdiel siedmich gólov (16:9), no tri góly Tomáša Urbana a jeden Rábeka dodali Prešovčanom pohodlný 10-gólový náskok - 19:9. V druhom polčase pribudlo nervozity na oboch stranách, no domácim sa darilo držať potrebný náskok. V 49. minúte bolo po úspešnom sedemmetrovom hode Rábeka už 27:15. Prešovčania viedli v 58. minúte už o 14 gólov (32:18), no tromi presnými zásahmi v posledných dvoch minútach upravili hostia na konečných 32:21. Hráči Tatrana si tak opäť zopakovali oslavy za víťazstvo v Slovenskom pohári.

.
.

Odveta finále Slovenského pohára hádzanárov:

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 32:21 (15:7)
Najviac gólov:
Rábek 8/2, Antl 5/1, Krištopans 4, T. Urban 4 - Mažár 4, Ďuriš 3, Petrov 3, Dudáš 3. Rozhodovali: Cibere, Richvalský, vylúčení: 5:5, ŽK: 5:3, ČK: 47. Laho (Hlohovec - za tri vylúčenia), 7m hody: 3/3 - 3/0, 1387 divákov.
/prvý zápas 29:35, víťazom SP sa stal Tatran Prešov/

Peter Hatalčík, tréner Tatrana Prešov: "V Hlohovci sme súperovi dali veľkorysý dar v podobe šesťgólového náskoku. Zápas sme zvládli vďaka dobrej príprave naň i výbornému výkonu v ňom. Prehra v Hlohovci hráčov veľmi mrzela a sme veľmi radi, že sme ju dokázali odčiniť. Potvrdili sme kvalitu nášho tímu."

Radoslav Antl, kapitán Tatrana Prešov: "Každý titul poteší a tento nás teší o to viac, že sme v prvom zápase prehrali o šesť gólov. V dnešnom sme zvíťazili vďaka excelentnému výkonu a klobúk dole pred všetkými chalanmi. Dôležitá bola obrana a výborný výkon brankára Verkiča."

František Zaťko, hráč Sporty Hlohovec: "Prešovčania majú mnoho vyrovnaných hráčov a ich kombinácie boli lepšie ako naše. Gratulujem Prešovu k víťazstvu."