Ekonomika

Ceny ropy sa mierne menili, cena Brentu sa drží blízko úrovne 70 USD

Americký ropný inštitút (API) v utorok (23.1.) oznámil, že zásoby ropy v Spojených štátoch vzrástli v týždni do 19. januára o 4,8 milióna barelov na 416,2 milióna barelov.

Senát schválil Powella do funkcie šéfa americkej centrálnej banky

Powell nahradí v úrade začiatkom februára Janet Yellenovú, ktorá sa ešte v čase vlády Baracka Obamu stala vôbec prvou ženou pôsobiacou na najvyššom poste v americkej centrálnej banke.

Kľúčový nemecký index Dax sa dostal na nové rekordné maximum

Technologický index TecDax sa počas utorka dostal najvyššie od februára 2001 a uzavrel v s mínusom 0,05 % na 2704,39 bodu.

Kurz eura v utorok dočasne vzrástol

Pozitívny vplyv na euro malo zlepšenie nálady spotrebiteľov v eurozóne, ktorá sa v januári dostala najvyššie za viac než 17 rokov.

Nálada spotrebiteľov v eurozóne je najlepšia za 17 rokov

Index spotrebiteľskej dôvery pre celú Európsku úniu (EÚ) sa zvýšil o 1 bod na 0,4 bodu z -0,4 bodu v predchádzajúcom mesiaci.

Dovolenku v zľave first minute si v tomto roku kupuje viac ľudí

Najpopulárnejšou destináciou sa vďaka šesťnásobnému medziročnému nárastu záujmu stalo Turecko. A stále častejšie sa podľa neho slovenskí turisti vyberajú aj do exotiky.

Ministerstvo financií neuvažuje nad zavedením dane na plasty

Nová daň sa spomína v súvislosti s výpadkom zdrojov pre brexit. Po odchode Británie v marci 2019 vznikne v rozpočte Európskej únie (EÚ) diera 12 až 14 miliárd eur ročne.

Lesy SR zverejnili plány ťažby dreva v Bratislave a okolí

Verejnosť sa tak má možnosť dozvedieť nielen kde a kedy budú prebiehať práce, ale aj aký je ich účel.

Manažéri a podnikatelia diskutovali o prognóze slovenskej ekonomiky

Peter Pellegrini pripomenul, že by bolo žiaduce, aby sa podnikateľské zväzy a združenia zjednotili pod jednu strechu, čo by výrazne napomohlo pri rokovaniach o zlepšovaní podnikateľského prostredia.

,aktualizované 

Rezort hospodárstva: Investičná pomoc podporí vznik pracovných miest

Vyplýva to z návrhov na poskytnutie investičnej pomoci z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktoré by v stredu (24.1.) mal prerokovať a schváliť vládny kabinet.

V roku 2018 by sa mal v slovenskej ekonomike prejaviť rast investícií

Očakáva sa aj konzistentný objemný rast súkromnej spotreby ako výsledok pokračujúceho rastu zamestnanosti a nominálnych miezd, pričom miera nezamestnanosti v SR by mala v roku 2019 klesnúť pod 7 % .

Rezort hospodárstva odstúpil od MEMORANDA s EUROPEAN URANIUM RESOURCES

Formálne odstúpenie od memoranda podľa ministra hospodárstva prispeje k tomu, aby sa táto téma úplne zbytočne a nezmyselne prestala politicky zneužívať a zneisťovať verejnosť.

,aktualizované 

Volkswagen Slovakia spustil po odstávke výrobu

V automobilke sa pripravovali na príchod nových projektov a vykonávali údržbu zariadení.

Žiga: Smerovanie hospodárstva určíme v strategickom dokumente

Za dôležité považuje rezort hospodárstva aj podporu podnikateľského prostredia, v ktorom chce pokračovať aj v tomto roku, a to prijatím ďalšieho antibyrokratického balíčka.

,aktualizované 

Úrad Pellegriniho pripravuje materiály pre strategický rozvoj SR

Generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií úradu Sabelová zdôraznila, že Slovensko potrebuje víziu rozvoja a spravovania krajiny a k tomu treba dosiahnuť politický a spoločenský konsenzus.