Ekonomika

Techloop predstavuje inovatívne riešenie náboru IT odborníkov

Na slovenskom pracovnom trhu dlhodobo chýbajú tisícky odborníkov z oblasti informačných technológií a nezdá sa, že by sa situácia v dohľadnej dobe zlepšila.

Odbory v Jaguari Land Rover vyrokovali zvýšenie platov

Platy asistentov kontroly vstupu a operátorov výroby, ktorých nástupný plat bol 650 eur, sa po kolektívnom vyjednávaní zvýšili o 10 percent a začínajú sa na úrovni 715 eur.

VW ponúkne v Nemecku stimuly na výmenu starších dieselov za nové

Koncern chce motivovať klientov, aby sa zbavili dieselových vozidiel vybavených staršími motormi typu Euro 1 až Euro 4, uviedla automobilka.

Most-Híd navrhuje vlastné riešenie pri osobitnom odvode pre reťazce

Návrh zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov predložila do Národnej rady (NR) SR skupina poslancov koaličnej SNS.

Cieľom Energofóra 2018 je výmena poznatkov a informácií o energetike

Podujatie privíta 300 účastníkov z 85 spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.

Podnikatelia majú od júla budúceho roka používať systém e-Kasa

Po novom sa budú musieť všetky údaje z pokladníc ukladať v chránenom dátovom úložisku, ktoré je súčasťou on-line registračnej pokladnice a následne sa budú zasielať do systému e-Kasa.

Ericsson sa v 3. kvartáli dostal z červených čísiel

Švédska firma vo štvrtok oznámila, že za tri mesiace do konca septembra 2018 mala prevádzkový zisk vo výške 3,2 miliardy SEK (310,23 milióna eur).

Veľkoobchodné ceny v Nemecku aj v septembri vzrástli

Motorom rastu septembrových veľkoobchodných cien bolo najmä strmé zdraženie pevných palív a ropných produktov o 19,4 % a chemických výrobkov o 7,1 %.

Mnoho Slovákov má zbytočné výdavky

Najviac nepotrebných výdavkov, viac ako 40 % z nich, smeruje na nákup potravín.

Ceny ropy klesli

Podľa oficiálnych údajov Amerického úradu pre energetiku (EIA) zásoby ropy v Spojených štátoch minulý týždeň stúpli až o 6,5 milióna barelov.

Fed chce pokračovať v postupnom zvyšovaní úrokových sadzieb

Fed je naďalej presvedčená, že pokračovanie v postupnom zvyšovaní úrokových sadzieb je najlepším spôsobom zachovania silnej ekonomiky.

E. Tomáš: Obedy zadarmo by mali zlepšiť stravovacie návyky detí

Opatrenie by sa malo dotknúť približne 517.000 detí. Štátny príspevok by mal byť vo výške 1,20 eura na obed a deň. Novela má navrhnutú účinnosť od 1. januára 2019.

Ceny ropy klesli, americká WTI sa dostala až pod 70 USD za barel

Ceny ropy v posledných dňoch podporovali obavy týkajúce sa sankcií voči Iránu a napätie medzi USA a Saudskou Arábiou po smrti saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího.

Taliansky premiér G. Conte nevidí priestor na zmenu rozpočtu

Kabinet zložený z populistického Hnutia piatich hviezd a pravicovej strany Liga naplánoval výrazne vyšší schodok, než požaduje EÚ.

Stavebná produkcia v eurozóne v auguste klesla o 0,5 %

Produkcia v oblasti pozemných stavieb v auguste v eurozóne medzimesačne padla o 0,3 % a v EÚ o 0,5 % a v oblasti inžinierskych stavieb o 1,1 % respektíve o 0,7 %.