Ministri práce EÚ odobrili podpis deklarácie o sociálnych právach

Väčšina z nich, ako je právo na vzdelanie a odbornú prípravu, rovnaké príležitosti, spravodlivé mzdy a dôchodky či sociálny dialóg, sú už samozrejmosťou vo viacerých európskych krajinách.

Kobe Steel možno pre škandál nezverejní prognózu zisku za celý rok

Pred dvomi týždňami firma priznala, že od začiatku septembra 2016 do konca augusta tohto roka falšovala údaje o produktoch z hliníka a medi.

Poľskí investori predali časť svojho podielu v Kofole

V súčasnosti tak CED Group vlastní zhruba 21 % akcií nápojového kolosu, pričom pred využitím ponuky na odkúpenie to bolo 25,27 %.

Slovenský deficit bol podľa Eurostatu vlani vyšší

Po aktualizácii prekročil slovenský deficit svoj pôvodný cieľ na rok 2016 na úrovni 1,9 % HDP.

Centrálne obstarávanie rozhodne o dodávateľovi techniky pre nemocnice

Predpokladaná hodnota zákazky je viac ako deväť miliónov eur bez DPH so záručnou dobou nakúpenej techniky tri až päť rokov.

Čína zrušila zákaz dovozu mäkkých plesňových syrov

Peking zakázal dovoz mäkkých plesňových syrov koncom augusta s tým, že obsahujú nadmerné množstvo baktérií, ktoré v Číne nie sú povolené.

V Česku tento rok vznikne aj zanikne rekordný počet firiem

V súčasnosti v Česku existuje vyše 490.000 obchodných spoločností. Z nich je ale zhruba 150.000 takzvaných spiacich firiem, ktoré nie sú reálne aktívne.

Agropotravinársky sektor EÚ v lete silne exportoval - najmä do Ruska a

Podľa odvetví sa v auguste voči rovnakému obdobiu z vlaňajška, najviac zvýšil vývoz vína a vermútu (o 130 miliónov eur) a mliečneho prášku (o 123 miliónov eur).

G. MATEČNÁ: Agrorezort bude podporovať slovenských výrobcov potravín

Uviedla to šéfka agrorezortu počas návštevy spoločnosti Minit v Dunajskej Strede. Zároveň ocenila jej aktivity a vyzdvihla skutočnosť, že zvyšujú zamestnanosť v regióne.

,aktualizované 

Zimný letový poriadok ponúkne cestujúcim z Bratislavy 26 liniek

Novinkou zimného letového poriadku je nová linka do Bologne v Taliansku, ktorú spúšťa letecká spoločnosť Ryanair od 29. októbra 2017 s frekvenciou dvakrát týždenne.

Poľsko sa zaviazalo dávať na obranu 2,5 percenta HDP

Ide o súčasť úsilia poľskej konzervatívnej vlády na zlepšenie svojich obranných spôsobilostí v reakcii na bezpečnostné obavy z ruskej vojenskej aktivity v regióne.

Víkendová zmena času ovplyvní jazdu troch nočných vlakov

Konkrétne zmena zasiahne vlak EuroNight Bohemia, ktorý vyráža o 19.46 h z Humenného a smeruje do Prahy.

B. KOLLÁR: Hnutie Sme rodina bude bojovať za potravinovú bezpečnosť SR

Kým začiatkom deväťdesiatych rokov sa podľa Kollára napríklad všetky doma spotrebované jablká vyprodukovali v SR, v roku 2004 sa už približne tretina jabĺk doviezla zo zahraničia.

,aktualizované 

ÉRSEK: V tendroch by sa mohla najvyššia a najnižšia ponuka vylučovať

Otázkou však podľa šéfa rezortu dopravy je, čo robiť v prípade, keď sa do tendra prihlásia len traja záujemcovia. Tam by vylúčením najvyššej a najnižšej ponuky ostala len jedna.

Air Berlin vykázali za 2. kvartál stratu, žiadajú odškodné od Etihad

Spoločnosť vyhlásila koncom augusta 2017 platobnú neschopnosť po tom, ako sa jej kľúčový akcionár ETAIR po rokoch strát rozhodol zastaviť jej financovanie.

Euro v ČR pravdepodobne tak skoro nebude

Víťazné ANO sa proti spoločnej mene definovalo tak dôrazne, že z toho len ťažko vycúva. Aj prípadný koaličný partneri sú väčšinou proti spoločnej mene.