TERAZ Ekonomika Navi
Ekonomika

Nový český minister financií A. Babiš na návšteve Slovenska

TASR, 30. januára 2014 13:13

Andrej Babiš sa zaujímal najmä o opatrenia, ktoré súčasná slovenská vláda robí v boji s daňovými únikmi.

Bratislava 30. januára (TASR) – Prvá pracovná cesta českého ministra financií Andreja Babiša viedla na Slovensko. Dnes sa totiž stretol so svojím slovenským kolegom, podpredsedom vlády a ministrom financií, Petrom Kažimírom (Smer-SD).
Andrej Babiš Foto: idnes.cz

Ako informoval tlačový odbor Ministerstva financií (MF) SR, obaja šéfovia rezortu financií diskutovali o viacerých témach. K tým kľúčovým patrili boj proti daňovým únikom, podmienky používania registračných pokladníc, fungovanie štátnej pokladnice a Exportno-importnej banky, či systém štátneho rozpočtu.

"Som rád, že prvé kroky nového českého ministra financií viedli práve na Slovensko. Je to o to potešujúcejšie, že ministrov českej vlády menoval prezident Miloš Zeman len včera. Faktom je, že vzťahy Slovenskej a Českej republiky sú nadštandardné a verím, že sme českému kolegovi ponúkli viacero riešení a nápadov, ktoré ho môžu inšpirovať pri jeho funkcii ministra financií," povedal Kažimír.

Babiš sa zaujímal najmä o opatrenia, ktoré súčasná slovenská vláda robí v boji s daňovými únikmi. "Veľmi zaujímavý je projekt kontrolný výkaz dane z pridanej hodnoty, boj s daňovými únikmi bude jednou z priorít ministerstva financií," priblížil český minister financií.

Minister Babiš, pôvodom Slovák, sa zaujímal aj o projekt Národnej bločkovej lotérie (NBL), ako aj o výhody a nevýhody zavedenia eura. Okrem toho ocenil mieru transparentnosti a spôsob, akým sú na Slovensku zverejňované údaje o verejných financiách, informoval tlačový odbor MF SR.
Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

včera 18:57

Minimálnu cenu pečiva by podľa priemyselných pekárov mal určiť VÚEPP
Nastavenie základných ekonomických pravidiel výroby a distribúcie základných pekárenských výrobkov totiž patrí podľa ÚPPS medzi základné priority únie.

sk
včera 18:53

NRSR odobrila Dohodu o prevode príspevkov do fondu na riešenie kríz
Na financovaní jednotného fondu sa majú podieľať všetky členské krajiny eurozóny vrátane krajín, ktoré sa dobrovoľne rozhodli stať sa súčasťou prvého a druhého piliera bankovej únie.

sk
včera 18:51

Slovenský investičný holding dostane 420 až 450 miliónov eur
Nová inštitúcia, vytvorená z iniciatívy Ministerstva financií (MF) SR, sa zameria na investície do kľúčových oblastí ekonomiky Slovenska.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR