Ekonomika

Nový český minister financií A. Babiš na návšteve Slovenska

TASR, 30. januára 2014 13:13

Andrej Babiš sa zaujímal najmä o opatrenia, ktoré súčasná slovenská vláda robí v boji s daňovými únikmi.

Bratislava 30. januára (TASR) – Prvá pracovná cesta českého ministra financií Andreja Babiša viedla na Slovensko. Dnes sa totiž stretol so svojím slovenským kolegom, podpredsedom vlády a ministrom financií, Petrom Kažimírom (Smer-SD).
Andrej Babiš Foto: idnes.cz

Ako informoval tlačový odbor Ministerstva financií (MF) SR, obaja šéfovia rezortu financií diskutovali o viacerých témach. K tým kľúčovým patrili boj proti daňovým únikom, podmienky používania registračných pokladníc, fungovanie štátnej pokladnice a Exportno-importnej banky, či systém štátneho rozpočtu.

"Som rád, že prvé kroky nového českého ministra financií viedli práve na Slovensko. Je to o to potešujúcejšie, že ministrov českej vlády menoval prezident Miloš Zeman len včera. Faktom je, že vzťahy Slovenskej a Českej republiky sú nadštandardné a verím, že sme českému kolegovi ponúkli viacero riešení a nápadov, ktoré ho môžu inšpirovať pri jeho funkcii ministra financií," povedal Kažimír.

Babiš sa zaujímal najmä o opatrenia, ktoré súčasná slovenská vláda robí v boji s daňovými únikmi. "Veľmi zaujímavý je projekt kontrolný výkaz dane z pridanej hodnoty, boj s daňovými únikmi bude jednou z priorít ministerstva financií," priblížil český minister financií.

Minister Babiš, pôvodom Slovák, sa zaujímal aj o projekt Národnej bločkovej lotérie (NBL), ako aj o výhody a nevýhody zavedenia eura. Okrem toho ocenil mieru transparentnosti a spôsob, akým sú na Slovensku zverejňované údaje o verejných financiách, informoval tlačový odbor MF SR.
Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

dnes 16:48

Český premiér B. Sobotka podporuje čo narýchlejšie prijatie eura
Keďže v súčasnej vládnej koalícii neexistuje dohoda týkajúca sa vstupu do eurozóny, zrejme sa to nestane počas jej 4-ročného funkčného obdobia. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

sk
dnes 16:32

SPP vlani evidoval nárast zisku pred zdanením na 483 miliónov eur
Slovenský plynárenský priemysel, a. s., vykázal za finančný rok 2014 zisk pred zdanením vo výške 483 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje 63-% nárast.

sk
dnes 16:13

Váhostav-SK predložil upravený reštrukturalizačný plán
Váhostav-SK pred týždňom informoval, že chce v rámci reštrukturalizácie splatiť stavebným firmám a živnostníkom 15 % z dlžných peňazí.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR