< sekcia Ekonomika

Cena americkej ropy počas uplynulého týždňa vzrástla o 8 %

Ilustračné foto, ropa Brent. Foto: TASR/AP

Cena júnového kontraktu na americkú ropu WTI na newyorskej komoditnej burze v piatok vzrástla o 55 centov alebo 1,27 % a uzavrela na úrovni 43,73 USD za barel.

New York 23. apríla (TASR) - Ceny ropy zostali v piatok (22. 4.) na tohtoročných maximách. Údaje z USA totiž ukázali, že producenti obmedzujú svoje operácie z dôvodu nízkych cien. Informovali o tom agentúry RTTNews a Bloomberg.

Počet aktívnych vrtov v USA sa minulý týždeň znížil o 8 na 343, uviedla správa spoločnosti Baker Hughes. Počet aktívnych vrtov klesol už piaty týždeň po sebe. Mnohé americké ropné firmy obmedzujú operácie, keďže ťažba sa im nevyplatí pri cenách pod 50 USD (44,39 eura) za barel. Celkovo sa počet vrtných súprav v USA znížil o 9 na 431, čo je najmenej za uplynulé desaťročia.

Cena júnového kontraktu na americkú ropu WTI na newyorskej komoditnej burze v piatok vzrástla o 55 centov alebo 1,27 % a uzavrela na úrovni 43,73 USD za barel. Za celý uplynulý týždeň americká ropa zdražela o 8 %. Cena júnového kontraktu na severomorskú ropu Brent sa v piatok zvýšila o 58 centov alebo 1,30 % na 45,11 USD za barel.

(1 EUR = 1,1263 USD)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.