< sekcia Ekonomika

DAVIS: Británia je pripravená aj na to, že sa s EÚ o brexite nedohodne

Na snímke britský minister pre brexit David Davis Foto: TASR/AP

Predstavitelia EÚ aj Británie hovoria o svojom rozčarovaní z nedostatočného pokroku, ktorého sa doposiaľ v rokovaniach o brexite podarilo dosiahnuť.

Londýn 21. novembra (TASR) - Britský minister pre brexit David Davis v utorok uviedol, že dohoda s Európskou úniou je najpravdepodobnejším výsledkom rokovaní medzi oboma stranami, avšak britská vláda je pripravená aj na alternatívu, že sa nijakú dohodu dosiahnuť nepodarí, napísala agentúra Reuters.

"Dosiahnutie dohody s Európskou úniou je pre našu krajinu nielen zďaleka najpravdepodobnejším výsledkom, ale zároveň aj najlepším. Myslím si, že dosiahnutie dohody je v záujme oboch strán. Ako zodpovedná vláda však musíme byť pripravení na každú alternatívu," povedal v Londýne Davis.

Predstavitelia EÚ aj Británie hovoria o svojom rozčarovaní z nedostatočného pokroku, ktorého sa doposiaľ v rokovaniach o brexite podarilo dosiahnuť. Davis napriek tomu tvrdí, doterajšie rozhovory medzi oboma stranami priniesli skutočné a hmatateľné výsledky.

Cieľom Británie je čo najrýchlejšie presunúť ťažisko rokovaní na budúcnosť obchodných vzťahov s EÚ, na čo Brusel odmieta pristúpiť, kým Londýn nevyrovná dlhy z minulosti.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.