< sekcia Ekonomika

ZO ECHOZ sa nepripája k štrajkovej pohotovosti

Ilustračný záber. Foto: TASR - Milan Kapusta

Zástupcovia Základnej organizácie Energeticko-chemického odborového zväzu tento krok neschválili.

Bratislava 19. októbra (TASR) - Základná organizácia Energeticko-chemického odborového zväzu (ZO ECHOZ) pri Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave, a.s., (SEPS) sa nepripája k štrajkovej pohotovosti, ktorú vyhlásilo predsedníctvo ECHOZ, a naopak, dištancuje sa od týchto krokov.

Ako ďalej uviedol v reakcii na medializované vyjadrenia ECHOZ o vyhlásení štrajkovej pohotovosti predseda ZO ECHOZ pri SEPS Marián Mihalda v stanovisku, o ktorom informoval vedúci odboru komunikácie SEPS Norbert Deák, zástupcovia ZO ECHOZ pri SEPS tento krok neschválili.

"Medzi odborármi ZO ECHOZ pri SEPS a vedením našej spoločnosti vždy prebiehalo konštruktívne rokovanie, ktoré sa skončilo sociálnym zmierom k spokojnosti obidvoch strán. Taktiež v tomto roku už výbor ZO ECHOZ pri SEPS rokoval s vedením spoločnosti a podmienky pred kolektívnym vyjednávaním sú nastavené k našej spokojnosti," spresnil Mihalda.

Hovorkyňa Konfederácie odborového zväzu (KOZ) SR Martina Nemethová vo štvrtok informovala, že odborári ECHOZ vstúpili do štrajkovej pohotovosti. Dôvodom je nedohoda v oblasti rastu miezd na rok 2018 v doterajšom kolektívnom vyjednávaní. Spor bude teraz predložený na riešenie sprostredkovateľovi.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.