< sekcia Ekonomika

Agentúra Fitch zlepšila výhľad Ruska zo stabilného na pozitívny

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: TASR/AP

Agentúra odôvodnila rozhodnutie tým, že Moskva pokračuje v posilňovaní svojej finančnej politiky, zvyšuje pružnosť svojej politiky výmenného kurz či sa usiluje o zníženie inflácie.

Londýn 24. septembra (TASR) - Americká ratingová agentúra Fitch zvýšila dlhodobý výhľad úverovej dôveryhodnosti Ruska v zahraničných menách a v rubľoch zo stabilného na pozitívny. Súčasne ponechala jeho celkový rating na doterajšej úrovni BBB-.

Agentúra odôvodnila rozhodnutie tým, že Moskva pokračuje v posilňovaní svojej finančnej politiky, zvyšuje pružnosť svojej politiky výmenného kurz, usiluje sa o zníženie inflácie a rozvážnosť fiškálnej stratégie sa prejavuje v súčasných pravidlách rozpočtovej politiky.

Takto sformulované zásady sa prejavia v zlepšení makroekonomickej stability a spolu so silnou vonkajšou fiškálnou rovnováhou zvýšia odolnosť ekonomiky voči šokom.

Prvý kanál ruskej televízie publikoval v sobotu (23.9.) poznámku prezidenta Vladimira Putina k rozhodnutiu agentúry Fitch, že napokon k nemu prispeli medzinárodné sankcie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Úvod

KRÁSNY ZÁVER: Biatlonistky SR obsadili v štafete vynikajúce 5. miesto

Na 4x6 km trati Bielorusky v zložení Nadežda Skardinová, Iryna Kriuková, Dzinara Alimbekavová a Darja Domračevová zdolali Švédky o 10,7 sekundy a tretie Francúzky o 17,6 s.

V Bratislave evakuovali budovy súdov

,aktualizované