< sekcia Ekonomika

Slováci sa môžu zapojiť do inovatívneho kolektívneho investovania

Foto: TASR/AP

Platforma Finnest.com ponúka od roku 2015 profesionálne spojenie kolektívneho investovania a klasického bankového financovania podnikov.

Bratislava 3. decembra (TASR) - Slováci sa môžu zapojiť do inovatívneho kolektívneho investovania. Od utorka (28.11.) môžu investori prostredníctvom finančnej platformy Finnest.com investovať do spoločnosti Falkensteiner Hotels & Residences – hotelovej skupiny prevádzkujúcej 32 zariadení luxusnej 4- a 5-hviezdičkovej kategórie v šiestich krajinách, a to na Slovensku, v Rakúsku, Česku, Chorvátsku, Taliansku a Srbsku.

Firma vykazuje ročne viac ako 1,7 milióna prenocovaní v 4620 izbách a patrí k vedúcim hotelovým značkám v oblasti prázdninového hotelierstva. Hotelová skupina Falkensteiner dosiahla naposledy manažovaný ročný obrat presahujúci 160 miliónov eur.

"Z investorov robíme hostí a zo stálych hostí investorov – ideálny doplnok tradície našej firmy, v ktorej bol hosť odjakživa stredobodom našej pozornosti," hovorí Erich Falkensteiner, spolumajiteľ a predseda dozornej rady spoločnosti FMTG – Falkensteiner Michaeler Tourism Group. K 32 exkluzívnym hotelom skupiny Falkensteiner patrí aj hotel Bratislava v hlavnom meste Slovenska.

Platforma Finnest.com ponúka od roku 2015 profesionálne spojenie kolektívneho investovania a klasického bankového financovania podnikov. V porovnaní s inými finančnými platformami sú priemerné sumy transakcií výrazne vyššie a predstavujú v priemere milión eur. "Pomocou nášho modelu oslovujeme cielene etablované stredné podniky, ktoré boli doteraz takmer výlučne odkázané na bankové úvery," hovorí Günther Lindenlaub, spoluzakladateľ Finnest.com. Finnest.com vyhľadáva svoje projekty len v okruhu najziskovejších stredných podnikov so silnou bonitou a dlhoročným etablovaným obchodným modelom.

Spoločnosť Finnest GmbH so sídlom vo Viedni je fintech-firma pôsobiaca vo všetkých nemecky hovoriacich krajinách a na Slovensku, ktorá sa špecializuje na financovanie renomovaných stredných podnikov. Cez Finnest.com prešlo za posledných 24 mesiacov viac ako 15 miliónov eur. Priemerná investícia na jedného investora dosahuje okolo 7000 eur.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.