Ekonomika

Finančným riaditeľom skupiny AXA v ČR a SR je Laurent Jaumotte

TASR, 17. júla 2017 16:27

Prichádza z AXA Luxembursko, kde zastával rovnakú pozíciu od roku 2011.

Laurent Jaumotte, finančný riaditeľ skupiny AXA v Českej republike a na Slovensku. Foto: AXA
Bratislava 17. júla (TASR) - Finančným riaditeľom skupiny AXA v Českej republike a na Slovensku bol s účinnosťou od júla 2017 vymenovaný Laurent Jaumotte (45). Prichádza z AXA Luxembursko, kde zastával rovnakú pozíciu od roku 2011.

Jaumotte nahradil Sébastiena Guidoniho, ktorý sa po štyroch rokoch práce v Prahe rozhodol prijať novú profesijnú výzvu v rámci skupiny AXA mimo ČR a Slovenska.

Nový finančný riaditeľ pochádza z Belgicka. Vyštudoval Univerzitu v Antverpách so zameraním na financie a dane. Svoju kariéru začal v roku 1996 v pobočke švajčiarskej poisťovne Winterthur v Bruseli. Počas deväťročného pôsobenia tu zastával rôzne pozície v rámci finančného oddelenia. Následne prešiel do poisťovacej skupiny Atradius v belgickom Namure, v ktorej riadil oblasť financií pre Francúzsko, Belgicko a Luxembursko. Začiatkom roka 2011 prijal ponuku AXA Luxembursko na post finančného riaditeľa a člena výkonného vedenia spoločnosti, ktorý zastával do júna tohto roku.

AXA v Českej republike a na Slovensku pôsobí prostredníctvom penzijnej spoločnosti (na Slovensku cez doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť), životnej poisťovne, poisťovne (so zameraním na neživotné poistenie), a investičnej spoločnosti. Má viac ako 1,35 milióna aktívnych klientov, 515 zamestnancov a viac ako 4,4 miliardy eur aktív pod správou.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 20:26

Manažér VW zadržaný v USA v kauze emisií plánuje priznať vinu
Schmidt bol priamo zodpovedný za to, že vozidlá vyrobené pre tieto trhy spĺňajú všetky normy v oblasti kvality ovzdušia platné v daných krajinách.

sk
dnes 20:04

Rumunská vláda upustila od plánu tzv. solidárnej dane
Daň, ktorá bola bez ďalších podrobností súčasťou vládneho programu, sa mala vzťahovať na osoby s príjmami vo výške viac ako desaťnásobku minimálnej mzdy.

sk
dnes 19:52

Vlaňajší rok bol pre cestovný ruch na strednom Slovensku rekordný
Počet návštevníkov vzrástol o viac ako 12 %, mesto Banská Bystrica bolo na tom ešte lepšie s nárastom o viac ako 24 %.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac