< sekcia Ekonomika

Hľadanie vodičov je podľa prepravnej spoločnosti problematické

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Zamestnancov na kvalifikovanejšie pozície je podľa spoločnosti na pracovnom trhu stále dosť. V prípade menej kvalifikovaných pracovníkov však ide o odlišnú situáciu.

Bratislava 9. februára (TASR) – Pre zamestnávateľov v oblasti skladovej a prepravnej logistiky bude rok 2019 náročný na obsadzovanie pracovných pozícií, ako vodič či skladník. Konštatuje to prepravná spoločnosť Geis s tým, že najproblematickejšie je to v prípade vodičov.

Zamestnancov na kvalifikovanejšie pozície je podľa spoločnosti na pracovnom trhu stále dosť. V prípade menej kvalifikovaných pracovníkov však ide o odlišnú situáciu. "O náročnejšie manuálne práce, viaczmenné alebo nočné prevádzky ľudia jednoducho nemajú záujem," skonštatovala HR špecialistka skupiny Geis na Slovensku Monika Švecová. Zároveň podľa nej veľmi záleží na regióne.

Najproblematickejšie je podľa prepravnej spoločnosti hľadanie a získavanie vodičov. "Pravdepodobne neexistuje v Slovenskej republike, ale asi ani v celej Európskej únii prepravná spoločnosť, ktorá by mohla povedať, že ľahko a rýchlo obsadzuje pracovné pozície vodič C+E," podotkla spoločnosť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.