< sekcia Ekonomika

Hodnota bitcoinu klesla pod 10.000 USD

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Viacerí ekonómovia a finančníci koncom minulého roka pred ošiaľom z bitcoinu varovali a niektoré štáty začali zvažovať opatrenia.

Londýn 17. januára (TASR) - Po nedávnom závratnom raste na približne 20.000 USD klesol kurz digitálnej meny bitcoin už pod 10.000 USD. Pod touto hranicou bol naposledy 30. novembra minulého roka.

Ako uviedol portál Coindesk, najväčšia kryptomena zaznamenala v stredu pokles hodnoty na približne 9958 USD. Následne sa síce mierne zotavila, celkovo však v súčasnosti dosahuje zhruba polovicu hodnoty zaznamenanej počas decembra.

Viacerí ekonómovia a finančníci koncom minulého roka pred ošiaľom z bitcoinu varovali a niektoré štáty začali zvažovať opatrenia. Najviac sa ozývajú Južná Kórea a Čína, o reguláciách však uvažuje aj Nemecko a do obchodovania s bitcoinom stále viac vstupuje americký burzový dohľad SEC.

Práve neistota okolo regulácií tlačí cenu bitcoinu, ale aj ďalších digitálnych mien nadol. Aj druhá a tretia najväčšia kryptomena po bitcoine, ethereum a ripple, zaznamenali pokles. Podľa údajov portálu Coinmarketcap hodnota etherea klesla oproti utorku (16.1.) o 18 % a výrazný pokles zaznamenala aj hodnota meny ripple.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.