Ekonomika

Inštitúcie testovali, či vedia odhaliť financovanie teroristov

TASR, 19. mája 2017 18:32

Tréning realizovali skúsení odborníci, napríklad Oliver Gadney z Globálneho programu proti legalizácii príjmov z trestnej činnosti.

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 19. mája (TASR) – Testovanie spolupráce verejného a súkromného sektora pružne reagovať na odhaľovanie, vyšetrovanie, trestné stíhanie a narušenie v oblasti financovania terorizmu bolo cieľom dvojdňového workshopu, ktorý dnes a vo štvrtok zorganizoval Inštitút bankového vzdelávania Národnej banky Slovenska, n.o.

Ako ďalej informoval riaditeľ inštitútu Peter Szovics, účastníci z finančných inštitúcií, Národnej banky Slovenska, Národnej kriminálnej agentúry, Europolu, Interpolu, Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky, finančnej správy a iných spravodajských jednotiek mali počas workshopu možnosť vyskúšať si spoluprácu po prvýkrát formou cvičenia na prípadových štúdiách.

"Tréning realizovali skúsení odborníci Oliver Gadney z Globálneho programu proti legalizácii príjmov z trestnej činnosti, financovania terorizmu a výnosov z trestnej činnosti Organizácie spojených národov (UNDOC) a David Artingstall z Centra pre finančnú kriminalitu a bezpečnostné štúdie Inštitútu spojených kráľovských služieb (RUSI)," doplnil Szovics.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 11:17

Minister Tsakalotos poprel správy, že Grécku hrozí v júli bankrot
Reagoval tak na článok v nemeckých novinách Bild, že Grécko možno nebude schopné v júli uhradiť dlhy, ktorým vyprší splatnosť.

sk
dnes 11:15

ECB musí aktuálne vyriešiť, ako rýchlo dokáže ukončiť stimuly
Vyhliadky eurozóny sa zlepšili, takže aktuálnou otázkou je, ako rýchlo dokáže Európska centrálna banka stiahnuť svoju podporu bez toho, aby ohrozila rast, tvrdí guvernér estónskej centrálnej banky.

sk
dnes 11:12

Odborári v automobilke Volkswagen Slovakia hrozia ostrým štrajkom
Odbory žiadajú zvýšenie tarifných tried zamestnancov, so zamestnávateľom sa však nedohodli.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac