< sekcia Ekonomika

Práce na modernizácii tratí sa sústreďujú na košickej Triede SNP

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Magistrát Košíc informoval, viceprimátor sa v súvislosti s prácami na Triede SNP zaujímal aj o chodník pri Amfiteátri, ktorý pre kábelovod museli stavbári rozkopať až po Popradskú ulicu

Košice 10. augusta (TASR) – Modernizácia električkových tratí (MET) v Košiciach aktuálne pokračuje na Triede SNP. Prípravné práce v úseku od Amfiteátra po univerzitnú nemocnicu už zhotoviteľ ukončil a začína s jeho rekonštrukciou. Na dnešnom kontrolnom dni na stavbe o tom viceprimátora mesta Martina Petruška informoval riaditeľ košického závodu Eurovia SK Štefan Bálint.

"Momentálne na Triede SNP demontujeme koľajový zvršok, robíme prekládku vodovodu, gumené tesnenia. Po dokončení stavebných prác na križovatke VSS a jej otvorení pre dopravu, sme všetky voľné kapacity, ľudí aj techniku, presunuli na Terasu. Kapacity budeme naďalej posilňovať, s dopravnou políciou prehodnocujeme všetky dopravné značenia," konštatoval Bálint. 

Ako ďalej informoval magistrát mesta, viceprimátor sa v súvislosti s prácami na Triede SNP zaujímal aj o chodník pri Amfiteátri, ktorý pre kábelovod museli stavbári rozkopať až po Popradskú ulicu. "Najprv sme chceli ukladať káble do zelene, avšak bolo nutné zvoliť iné riešenie, lebo sme sa tam dosali do kolízie s jestvujúcimi pôvodnými inžinierskymi sieťami," vysvetlil Bálint.

Petruško sa ďalej informoval, ako a či vôbec by bolo možné zlepšiť prejazdnosť niektorých úsekov na Triede SNP pre motorové vozidlá. Problematickou sa javí najmä križovatka Laborecká – Trieda SNP – Ružínska. Na semafore pre autá premávajúce po Triede SNP od Obchodného centra Galéria a odbočujúce vľavo do Ružínskej je totiž krátky interval zelenej, a preto dochádza v určitých časových úsekoch dňa k "zahlcovaniu" križovatky. Na kontrolnom dni bol prítomný aj riaditeľ košického krajského dopravného inšpektorátu Rastislav Plavčan. "S Martinom Petruškom sa dohodli, že problémový interval 'zelenej' na semafore bude predĺžený, aby tak vyšli motoristom v ústrety a odľahčili dopravu," uviedol magistrát. 

Aj na Komenského ulici práce na modernizácii električkovej trate výrazne pokročili. Podľa Bálinta zhotoviteľ by chcel mať na budúci týždeň pokrytú živicou a sprejazdnenú križovatku so Strojárenskou. Do konca augusta by podľa predpokladov mal byť živicový povrch už na celej Komenského ulici.

"Zatiaľ to vyzerá s prácami na všetkých modernizovaných úsekoch veľmi dobre," skonštatoval po kontrolnom dni viceprimátor. "Teraz ma najviac zaujíma predovšetkým Terasa, ktorá je po križovatke VSS ďalším kľúčovým úsekom stavby MET. Ide o naozaj veľkú časť stavby a s jej modernizáciou sa spája veľký hluk i prašnosť." Košičanov a najmä obyvateľov tejto mestskej časti Petruško poprosil o trpezlivosť a pochopenie, a vodičov vyzval na zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť pri jazde po Triede SNP.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.