< sekcia Ekonomika

Kurz bitcoinu sa v noci na utorok prepadol o vyše 2000 USD

Ilustračná snímka Foto: TASR

Bitcoin bol najsilnejší v polovici decembra, keď sa krátko obchodoval za viac ako 20.000 USD. Odvtedy však oslabil o takmer 40 %.

Frankfurt nad Mohanom 16. januára (TASR) - Digitálna mena bitcoin v utorok znovu nečakane prudko klesla. Finanční analytici hovoria, že jej nový prepad zneistil investorov. Kurz bitcoinu na dôležitých svetových obchodných platformách klesol hlboko pod 12.000 USD (9774,38 eura). V predpoludňajších hodinách SEČ sa digitálna mena postupne zotavovala a dostala sa nad uvedenú hranicu.

V noci na utorok stál jeden bitcoin ešte 14.000 USD. Súčasne oslabili aj iné kryptomeny ako ether a ripple.

Bitcoin bol najsilnejší v polovici decembra, keď sa krátko obchodoval za viac ako 20.000 USD. Odvtedy však oslabil o takmer 40 %.

Pozíciu najsilnejšej digitálnej meny na svete oslabujú čoraz silnejšie vládne regulácie. Napríklad Kórejská republika pripravuje zákon, ktorým zakáže obchodovať so všetkými kryptomenami na burze.

Stúpenci tradičného finančníctva hodnotia budúcnosť bitcoinu v dôsledku jeho silných výkyvov skepticky. Na začiatku roku 2017 sa ešte obchodoval za menej ako 1000 USD. Nikto však nevie exaktne vysvetliť, prečo sa jeho hodnota odvtedy zvýšila o stovky percent.

(1 EUR = 1,2277 USD)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.