< sekcia Ekonomika

Lagardeová: Svetová ekonomika rastie, rizikom je hromadenie dlhu

Generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Foto: TASR/AP

V utorok sa začne 48. výročné zasadnutie Svetového ekonomického fóra. Zúčastní sa ho vyše 60 hláv štátov a vlád a stovky podnikateľských lídrov, akademikov, občiansko-právnych aktivistov a celebrít.

Davos 22. januára (TASR) - Globálna ekonomika bude pokračovať v posilňovaní a raste v tomto aj budúcom roku, ale hromadenie dlhu predstavuje riziko. Preto sa politici musia mať na pozore a nesmú sa uspokojiť s pozitívnym vývojom, uviedla v predvečer začiatku výročného zasadnutia Svetového ekonomického fóra (WEF) šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová.

"Globálny rast sa zrýchľuje od roku 2016 a všetko signalizuje, že posilňovanie tohto rastu bude pokračovať v roku 2018 aj v roku 2019," povedala Lagardeová na tlačovej konferencii v Davose potom, čo MMF zvýšil svoje prognózy expanzie svetovej ekonomiky v tomto aj budúcom roku zhodne o 0,2 percentuálneho bodu na 3,9 %. "Vidíme znepokojivý nárast dlhu v mnohých krajinách, preto musíme zostať opatrní," dodala.

V utorok sa vo švajčiarskom Davose začne 48. výročné zasadnutie Svetového ekonomického fóra, ktoré bude trvať do piatka (26. 1.). Zúčastní sa ho vyše 60 hláv štátov a vlád a stovky podnikateľských lídrov, akademikov, občiansko-právnych aktivistov a celebrít. Mottom tohtoročného zasadnutia WEF je heslo "Za spoločnú budúcnosť v roztrieštenom svete".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.