< sekcia Ekonomika

Letecká spoločnosť Lufthansa má záujem o časti Alitalie

Lietadla spoločnosti Lufthansa, archívna snímka Foto: TASR/AP

Šéf Lufthansy Carsten Spohr minulý týždeň po ohlásení prevzatia veľkých častí nesolventnej spoločnosti Air Berlin oznámil záujem o reštrukturalizovanú Alitaliu, nie o Alitaliu v jej aktuálnom stave.

Frankfurt nad Mohanom 16. októbra (TASR) - Lufthansa má po prevzatí Air Berlin záujem aj o časti nesolventnej Alitalie. Najväčšia nemecká letecká spoločnosť podala ponuku na časti medzinárodnej siete a priamych európskych liniek talianskych aerolínií. Lufthansa počíta s reštrukturalizovanou Alitalia, NewAlitalia s udržateľnými ekonomickými vyhliadkami. Nemecké aerolínie sa na detailoch potichu dohodli so správcom Alitalie.

Lufthansa chce podľa správy talianskeho denníka Corriere della Sera ponúknuť 500 miliónov eur. Súčasťou plánu je zrušenie približne 6000 pracovných miest rovnako ako škrtnutie krátkych a stredných liniek, uviedol denník s odvolaním sa na viacero osôb oboznámených so situáciou.

Šéf Lufthansy Carsten Spohr minulý týždeň po ohlásení prevzatia veľkých častí nesolventnej spoločnosti Air Berlin oznámil záujem o reštrukturalizovanú Alitaliu, nie o Alitaliu v jej aktuálnom stave. Talianske aerolínie sú ako celok považované za nesanovateľné.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.