< sekcia Ekonomika

Moskvu nahnevali sankcie USA voči ruskej firme

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Americké ministerstvo dodalo, že ruská firma Profinet a jej riaditeľ najmenej šesťkrát poskytli služby prístavov pre plavidlá so severokórejskou vlajkou.

Moskva 17. augusta (TASR) - Rusko vo štvrtok varovalo, že najnovšie sankcie Spojených štátov proti ruskej spoločnosti Profinet, obvinenej Washingtonom z porušovania medzinárodných reštrikcií voči Severnej Kórei, by mohli prekaziť rozhovory o denuklearizácii s Pchjongjangom. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Americké ministerstvo financií uvalilo v stredu sankcie na tri spoločnosti z Číny, Ruska a Singapuru obviňované z toho, že napomáhajú Severnej Kórei vyhýbať sa medzinárodným sankciám. Ministerstvo dodalo, že ruská firma Profinet a jej riaditeľ najmenej šesťkrát poskytli služby prístavov pre plavidlá so severokórejskou vlajkou, ktoré sa podieľali na prevoze dodávok ropy, čo sa postihuje sankciami.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok uviedlo, že opatrenie Spojených štátov "podkopáva nedávno dosiahnutý pokrok smerujúci k vyriešeniu" patovej situácie okolo jadrového a raketového programu Severnej Kórey. Ruské ministerstvo poznamenalo, že USA zaviedli sankcie v čase, keď "je nutné spoločné medzinárodné úsilie". A dodalo, že sankcie USA sú "zhubné" a "neužitočné".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.