< sekcia Ekonomika

Motoristom sa v utorok odovzdá do užívania R2 pri Zvolene

Úseku rýchlostnej cesty Foto: TASR/Michal Svítok

Projekt je financovaný z eurofondov v dvoch fázach v rámci dvoch programových období.

Bratislava 15. mája (TASR) - Úsek novovybudovanej rýchlostnej cesty R2 Zvolen, východ - Pstruša sa motoristom odovzdá do užívania v utorok 16. mája. Na slávnostnom otvorení sa zúčastní minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Ján Ďurišin.

Novobudovaný úsek rýchlocesty R2 je dlhý 7,85 kilometra (km) a na východnom konci sa pripája k úseku R2 Pstruša – Kriváň, ktorý je v prevádzke od roku 2015.

Nová časť rýchlocesty R2 Zvolen, východ - Pstruša sa začala stavať v auguste 2014 a budovalo ju združenie firiem Corsan-Corviam Construcción a Chemkostav IS. Rýchlocesta podľa NDS po uvedení do prevádzky odbremení cestu prvej triedy od tranzitnej dopravy a motoristom ušetrí približne tri minúty jazdy.

Projekt je financovaný z eurofondov v dvoch fázach v rámci dvoch programových období. "Vďaka európskym prostriedkom sa darí skvalitňovať dopravu pre obyvateľov celého Slovenska," konštatoval Chrenek.

V rokoch 2014 až 2020 zabezpečia podľa jeho slov investície z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 3 miliardy eur rozšírenie dopravných sietí na Slovensku. "To zahŕňa viac ako 100 km nových diaľnic a rýchlostných ciest a aj 126 km zrekonštruovaných železničných tratí," dodal.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.