Ekonomika

Motoristom sa v utorok odovzdá do užívania R2 pri Zvolene

TASR, 15. mája 2017 15:07

Projekt je financovaný z eurofondov v dvoch fázach v rámci dvoch programových období.

Úseku rýchlostnej cesty Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 15. mája (TASR) - Úsek novovybudovanej rýchlostnej cesty R2 Zvolen, východ - Pstruša sa motoristom odovzdá do užívania v utorok 16. mája. Na slávnostnom otvorení sa zúčastní minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Ján Ďurišin.

Novobudovaný úsek rýchlocesty R2 je dlhý 7,85 kilometra (km) a na východnom konci sa pripája k úseku R2 Pstruša – Kriváň, ktorý je v prevádzke od roku 2015.

Nová časť rýchlocesty R2 Zvolen, východ - Pstruša sa začala stavať v auguste 2014 a budovalo ju združenie firiem Corsan-Corviam Construcción a Chemkostav IS. Rýchlocesta podľa NDS po uvedení do prevádzky odbremení cestu prvej triedy od tranzitnej dopravy a motoristom ušetrí približne tri minúty jazdy.

Projekt je financovaný z eurofondov v dvoch fázach v rámci dvoch programových období. "Vďaka európskym prostriedkom sa darí skvalitňovať dopravu pre obyvateľov celého Slovenska," konštatoval Chrenek.

V rokoch 2014 až 2020 zabezpečia podľa jeho slov investície z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 3 miliardy eur rozšírenie dopravných sietí na Slovensku. "To zahŕňa viac ako 100 km nových diaľnic a rýchlostných ciest a aj 126 km zrekonštruovaných železničných tratí," dodal.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 18:26

Plynovod Severný prúd 2 postavia v lehote napriek sankciám,tvrdí Novak
Sankcie, ktoré sa zameriavajú obzvlášť na energetický sektor, umožňujú potrestať za účasť na projektoch v Rusku ktorékoľvek firmy, nielen americké.

sk
včera 18:05

Záujem spotrebiteľov o regionálne mliečne špeciality rastie
Kým veľké mliekarenské závody vo veľkom vyrábajú svoje tradičné výrobky, regionálni výrobcovia začali v každom regióne obohacovať ponuku trhu výrobkami z ovčieho, kozieho i kravského mlieka.

sk
včera 17:35

Pražské hotely zarábajú stále viac, priťahujú bohatých kupcov z Ázie
V Prahe došlo tento rok aj k najväčšej akvizícii v regióne. Za približne 90 miliónov eur kúpilo v apríli nemenované konzorcium medzinárodných investorov hotel Marriott v ulici V Celnici.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac