< sekcia Ekonomika

Nový generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika

Nový generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika Matúš Gála Foto: Lidl Slovenská republika, v.o.s.

Po piatich rokoch vo funkcii generálneho riaditeľa ukončil Stanislav Čajka svoje pôsobenie v spoločnosti Lidl Slovenská republika, v.o.s..

Bratislava 22. júna (OTS) - Na rôznych pozíciách v rámci spoločnosti Lidl, na Slovensku i v zahraničí, pracoval Stanislav Čajka dvanásť rokov. Spoločnosť Lidl mu ďakuje za jeho doterajšie nasadenie a celkový prínos k úspešnému vývoju Lidl Slovenská republika. Pod jeho vedením sa Lidl vypracoval na jedného z lídrov v oblasti
maloobchodného predaja na Slovensku.

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Lidl Slovenská republika, v.o.s. sa stal Matúš Gála, ktorý doteraz pôsobil na pozícii obchodného riaditeľa spoločnosti Lidl v Litve. Matúš Gála pôsobí v Lidli osem rokov. Po absolvovaní vysokej škole v Nitre nastúpil na pracovnú pozíciu regionálneho manažéra pre západné Slovensko. Po dvoch rokoch sa stal vedúcim vzdelávania, neskôr bol vedúcim úseku organizácie predaja pre Čechy a Slovensko a následne vedúcim predaja. Od roku 2015 sa ako obchodný riaditeľ spolupodieľal na príprave vstupu Lidla na litovský trh, ktorý bol skompletizovaný 2. júna 2016. Cieľom nového generálneho riaditeľa je posilňovať postavenie spoločnosti Lidl na slovenskom trhu ako predajcu kvalitných výrobkov za výhodnú cenu a zodpovedného zamestnávateľa.

Spoločnosť Lidl má na Slovensku 124 predajní a tri logistické centrá. Na Slovensku reťazec pôsobí od roku 2004 a v súčasnosti zamestnáva viac ako 4000 ľudí. Lidl sa na Slovensku teší vysokej obľube medzi zákazníkmi, ktorí ho v roku 2015 označili za reťazec ponúkajúci najčerstvejší tovar. Spotrebitelia taktiež rozhodli, že Lidl trikrát získal Cenu Verejnosti MasterCard Obchodník roka, sedem ocenení Best Buy za najlepší pomer kvality – ceny, štyri medaily kvality QuDal a viaceré ďalšie prvenstvá.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.