< sekcia Ekonomika

Odborári vítajú zastropovanie dôchodkového veku na 64 rokov

Na snímke predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna Foto: TASR/Jakub Kotian

Prijatie ústavného zákona ocenila aj Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR.

Bratislava 28. marca (TASR) - Odborári vítajú schválenie ústavného návrhu na zastropovanie dôchodkového veku na 64 rokov na Slovensku. Vo štvrtok ho schválil parlament 91 hlasmi.

"Sme veľmi radi, že tento návrh prešiel aj v druhom a treťom čítaní v parlamente a ďakujeme za podporu našej snahy nielen poslancom, ale i všetkým ľuďom, ktorí podpísali petíciu za referendum o zastropovaní dôchodkového veku," uviedol v stanovisku pre médiá predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna. Zároveň zväz ukončil zbieranie podpisov pod petíciu, celkovo sa mu podarilo vyzbierať 290.000 podpisov.

Prijatie ústavného zákona ocenila aj Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR. Okrem zastropovania veku odchodu do dôchodku bude Ústavou SR garantované aj ustanovenie o minimálnej mzde. "Snem KOZ SR s potešením prijal schválenie ústavného zákona o zastropovaní dôchodkového veku. Vyjadruje poďakovanie tým poslancom NR SR, ktorí za ústavný zákon hlasovali, a tak zlepšili kvalitu života ľuďom na dôchodku," uviedla v stanovisku pre médiá konfederácia.