< sekcia Ekonomika

Žiga: Na Letisko Košice a k priemyselnému parku pôjde električka

Slávnostné otvorenie výrobného závodu Minebea Slovakia, s.r.o. za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho a ministra hospodárstva SR Petra Žigu v Košiciach 15. júna 2018. Na snímke tretí zľava minister hospodárstva SR Peter Žiga, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši, prezident Minebea Mitsumi Yoshihisa Kainuma, premiér SR Peter Pellegrini a generálny riaditeľ Minebea Slovakia s.r.o Jörg Hoffmann. Foto: TASR - František Iván

Podľa ministra sa začína so všetkými prípravnými prácami na vybudovanie novej infraštruktúry.

Košice 15. júna (TASR) – S novým košickým závodom firmy Minebea Slovakia, v ktorom má pracovať zhruba 1100 ľudí, bude potrebné riešiť otázku dopravy do priemyselného parku pri košickom letisku. Podľa ministra hospodárstva Petra Žigu (Smer-SD) je v príprave vybudovanie novej štvorprúdovej cesty, ako aj električkovej trate do tejto časti mesta.

"Hovoríme o ceste spod Perešského mosta až po letisko a o električkovej trati, ktorá by mala mať zastávku na letisku a mala by slúžiť nielen pre pracovníkov firmy Minebea, ale pre celý priemyselný park a pre samotné letisko. Vláda už vyčlenila na túto infraštruktúru peniaze v objeme asi 24 miliónov eur," uviedol Žiga pre novinárov na štvrtkovom slávnostnom otvorení nového závodu.

Podľa ministra sa začína so všetkými prípravnými prácami na vybudovanie novej infraštruktúry. "Je na to určená štátna firma MH Invest, ktorá už komunikuje s vyšším územným celkom alebo príslušnými orgánmi na mestskej úrovni. Myslím si, že do troch rokov by tu mali ľudia vedieť prichádzať, či už električkou, alebo po novej ceste," dodal Žiga.

Japonský investor MinebeaMitsumi plánuje v nadchádzajúcich rokoch celkové investície do výrobného závodu a výskumno-vývojového centra v Košiciach so zameraním na automobilový priemysel za viac ako 60 miliónov eur.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.