Ekonomika

Plynovod Severný prúd 2 postavia v lehote napriek sankciám,tvrdí Novak

TASR, 20. augusta 2017 18:26

Sankcie, ktoré sa zameriavajú obzvlášť na energetický sektor, umožňujú potrestať za účasť na projektoch v Rusku ktorékoľvek firmy, nielen americké.

Na archívnej snímke ruský minister energetiky Alexander Novak. Foto: TASR/AP
Izmir 20. augusta (TASR) - Projekt plynovodu Severný prúd 2, ktorý má zvýšiť dodávky plynu z Ruska popod Baltské more do západnej Európy, bude zrealizovaný v stanovenej lehote, napriek novým americkým sankciám voči Moskve. Povedal to koncom tohto týždňa ruský minister energetiky Alexander Novak.

"Vzhľadom na to, že európske štáty majú o dodávky ruského plynu prostredníctvom plynovodu Severný prúd 2 záujem, ako aj vzhľadom na postupný rast spotreby a zároveň pokles produkcie v týchto krajinách, sme presvedčení, že tento projekt bude zrealizovaný v stanovenej lehote. Prinajmenšom, jeho realizácia stále pokračuje," povedal Novak.

Predstaviteľov niektorých západoeurópskych štátov podráždilo nedávne sprísnenie sankcií USA voči Rusku. Príslušný zákon podpísal americký prezident Donald Trump začiatkom augusta. Sankcie, ktoré sa zameriavajú obzvlášť na energetický sektor, totiž umožňujú potrestať za účasť na projektoch v Rusku ktorékoľvek firmy, nielen americké. To znamená, že sa týkajú aj výstavby plynovodu Severný prúd 2, ktorý niekoľko západoeurópskych firiem pomáha financovať.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 18:51

Nemeckí partneri sa v Košiciach oboznamujú s možnosťami investovania
Podľa šéfa rezortu hospodárstva Petra Žigu (Smer-SD), Nemecko je od roku 1998 najdôležitejším obchodným partnerom Slovenska a ročný obrat medzi krajinami je viac ako 27 miliárd eur.

sk
dnes 16:29

Európska komisia upravila finančný plán rezortu pôdohodpodárstva
Veľkosť zníženia pre Integrovaný regionálny operačný program predstavuje 15,66 milióna z alokácie pre územie menej rozvinutých regiónov.

sk
dnes 15:04

V júli 2017 brigádovalo viac študentov ako v auguste
Oproti minulému mesiacu počet dohôd študentov, ktorí neplatia zo svojej brigádnickej činnosti odvody do Sociálnej poisťovne, klesol o 6788.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac