< sekcia Ekonomika

Počet cestujúcich v leteckej doprave v Nemecku v decembri klesol

Lietadlo Air Berlin. Foto: TASR/AP Photo

Počet pohybov lietadiel klesol v decembri v Nemecku o 5,9 %, čo je práve dôsledok zrušenia letov Air Berlin a Niki.

Frankfurt nad Mohanom 22. januára (TASR) - Bankrot nízkonákladovej leteckej spoločnosti Air Berlin, a následne jej dcéry Niki, zastavil dovtedajší rast počtu cestujúcich v leteckej doprave v Nemecku. Uviedlo to v pondelok združenie nemeckých letísk ADV.

Podľa informácií ADV, ktoré zverejnila agentúra DPA, prvýkrát sa počet cestujúcich v leteckej doprave v mesiaci december znížil. V poslednom mesiaci minulého roka využilo leteckú dopravu v Nemecku celkovo 15,6 milióna ľudí. To je o 1 % menej než v decembri predchádzajúceho roka.

Počet pohybov lietadiel klesol v decembri v Nemecku o 5,9 %, čo je práve dôsledok zrušenia letov Air Berlin a Niki. Mimoriadny pokles zaznamenali najmä vnútroštátne lety, až o 10,7 %. Čo sa týka letísk, najvýraznejšie boli zasiahnuté letiská Berlin-Tegel, Düsseldorf a Saarbrücken.

Údaje za celý rok 2017 zverejní ADV na budúci mesiac. Podľa posledných prognóz sa počet cestujúcich za celý minulý rok zvýšil o 5,2 % na 234,8 milióna. Na rok 2018 ADV očakáva rast počtu cestujúcich o 4,2 %.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.