Ekonomika

Podpredsedami regulačného úradu budú zrejme J. Mihok a M. Kubala

TASR, 13. septembra 2017 16:17

Vo výberovom konaní kandidátov podľa Igaza posudzovala osemčlenná komisia.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví ÚRSO. V Bratislave 28. novembra 2013. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 13. septembra (TASR) - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) bude mať dvoch nových podpredsedov. Na základe dnešného výberového konania by sa nimi mali stať Jozef Mihok a Milan Kubala. Uviedol to pre TASR hovorca úradu Radoslav Igaz.

"Zákon mi ukladá do 90 dní od nástupu do funkcie podať vláde návrh kandidátov na podpredsedov. Pravdepodobne sa s víťazmi výberového konania stotožním a budúci týždeň ich zrejme predložím vláde na schválenie. Vzhľadom na to, čo uviedla komisia vo svojej zápisnici, mali by to byť dobrí kandidáti," povedal predseda ÚRSO Ľubomír Jahnátek.

Na dva podpredsednícke posty sa na základe medializovanej verejnej výzvy ÚRSO prihlásili celkovo traja kandidáti. Medzi požadované kvalifikačné predpoklady patrilo vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa technického, ekonomického alebo právnického zamerania a najmenej desať rokov praxe v sieťových odvetviach, v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii alebo vysokoškolské vzdelanie 3. stupňa technického, ekonomického alebo právnického zamerania a najmenej sedem rokov praxe v sieťových odvetviach, v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii.

Vo výberovom konaní kandidátov podľa Igaza posudzovala osemčlenná komisia, v ktorej mali okrem úradu svojich zástupcov aj Ministerstvo hospodárstva SR, Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR, Republiková únia zamestnávateľov, Klub 500 a Združenie miest a obcí Slovenska. Výberová komisia plne zastupovala odbornú verejnosť a zároveň bola zárukou transparentnosti celého procesu. Predsedom výberovej komisie bol Oto Nevický z AZZZ. "Všetko si riadil predseda výberovej komisie. Myslím si, že komisia sa rozhodovala na základe svojich predstáv a vybrali tých najlepších," konštatoval Jahnátek.

Predseda ÚRSO sa podľa Igaza rozhodol ísť nad rámec zákona a vyhlásiť výberové konanie na post svojich podpredsedov preto, aby sa na čelo úradu dostali kvalifikovaní ľudia, ktorí dokážu presvedčiť o svojich kvalitách výberovú komisiu a následne aj verejnosť. "Rozhodol som, že si nebudem vyberať podpredsedov z okruhu ľudí, ktorých v tejto brandži poznám. Nech dostanú príležitosť ďalší, preto som sa rozhodol urobiť výberové konanie," zdôraznil Jahnátek.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 16:26

Kauza fipronilových vajec vyústila do memoranda pre všetky krajiny EÚ
Ministri členských krajín sa sústredili na otázku, kde sa stala chyba, že infikované vajcia a produkty z nich boli objavené v 26 z 28 krajín únie.

sk
dnes 16:05

Slovenská ekonomika by mala v tomto roku vzrásť o 3,3 % a zrýchľovať
Hlavným zdrojom rastu by mal byť podľa NBS export, prorastovo však bude pôsobiť aj súkromná spotreba a v ďalších rokoch zrejme aj investície.

sk
dnes 15:39

Nezaradení poslanci chcú zrovnoprávnenie platov v oboch sektoroch
Podľa návrhu poslancov by sa najnižšia tabuľková trieda začínala na minimálnej mzde, ktorá je aktuálne 435 eur, a najvyššia na jej dvojnásobku.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac