< sekcia Ekonomika

Predaj automobilky Ford na európskom trhu vzrástol o vyše 5 %

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Spoločnosť v utorok informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104.800 áut.

Detroit 14. novembra (TASR) - Americká automobilka Ford zaznamenala v Európe minulý mesiac vyše 5-% rast predaja, k čomu do veľkej miery prispel predaj modelu Fiesta, ako aj zvýšený dopyt po športovo-úžitkových vozidlách.

Spoločnosť v utorok informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104.800 áut. Oproti októbru minulého roka to znamená rast predaja o 5,4 %. Tradičnými európskymi trhmi Fordu sú Rakúsko, Belgicko, Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Poľsko, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Portugalsko, Rumunsko, Taliansko, Švédsko a Švajčiarsko.

Výrazne sa pod to podpísal predaj športovo-úžitkových vozidiel (SUV), ktorý sa zvýšil o 28,5 % na 18.500. Najväčšou mierou k tomu prispeli modely EcoSport a Kuga. Ešte vyšší objem predaja zaznamenala firma pri osobnom automobile Fiesta, keď predala v Európe minulý mesiac 20.500 týchto vozidiel.

Na najväčšom automobilovom trhu Európy, v Nemecku, predal Ford 25.100 vozidiel. To je o 2600 viac než v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka. Podiel americkej automobilky na nemeckom trhu tak dosiahol 8,3 %.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.