Ekonomika

Pripravuje sa 11. ročník Slovenskej kooperačnej burzy

TASR, 14. septembra 2017 13:35

Podujatie, ktoré organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Československou obchodnou bankou, sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Bratislava 14. septembra (TASR/Te) - Poskytnúť slovenským a zahraničným firmám možnosť na vytvorenie nových obchodných kontaktov a vzájomnú hospodársku spoluprácu má za cieľ 11. Slovenská kooperačná burza, ktorá sa uskutoční 19. septembra 2017 v Bratislave. Podujatie, ktoré organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Československou obchodnou bankou, sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Tento ročník sa okrem podpory exportu slovenských firiem zameriava na inteligentný priemysel. Diskutovať sa bude o smart riešeniach, inováciách, prepojení inteligentného priemyslu na vedu, ako aj o využití smart riešení pre podporu malých a stredných podnikov.

Účasť prisľúbili Matador Holding, Volkswagen Slovakia, BMW, Sova Digital či zástupcovia MH SR. Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovensko si bude hľadať možných subdodávateľov pre svoj výrobný závod.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu je štátna agentúra Slovenskej republiky, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Poslaním agentúry je podpora exportných aktivít slovenských spoločností na globálnom trhu a prílev investícií na Slovensko. Od roku 2001 agentúra SARIO úspešne ukončila niekoľko stoviek investičných projektov a umožnila tisícom slovenských firiem rozvinúť ich aktivity v oblasti zahraničného obchodu.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 10:33

Tento rok je úroda poľnohospodárskych plodín na Slovensku nižšia
Na základe výsledkov odhadov úrody vybraných plodín k 15. septembru 2017, pri porovnaní úrody so skutočnosťou roku 2016, sa očakáva nižšia úroda u všetkých sledovaných plodín.

sk
dnes 10:21

Dôvera francúzskych podnikateľov z výrobného sektora klesla
Francúzski priemyselníci však zostávajú optimistami. Svedčí o tom rast čiastkového indexu očakávanej produkcie francúzskeho priemyslu ako celku na 23 bodov v septembri z augustových 20 bodov.

sk
dnes 10:11

Tempo rastu nemeckých dovozných cien sa v auguste zrýchlilo
Dôvodom boli vyššie ceny energií aj polotovarov.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac