Ekonomika

O nevyzdvihnuté nemocenské dávky treba opätovne požiadať

TASR, 22. augusta 2017 9:11

Tlačivo je uverejnené na internetovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Formuláre a je k dispozícii aj v pobočkách.

Foto: TASR/AP
Bratislava 22. augusta (TASR) - Poberatelia nemocenských dávok (materské, nemocenské, ošetrovné) v prípade, že si napríklad z dôvodu odcestovania počas dovolenky nevyzdvihli nemocenské dávky patriace im za predchádzajúci kalendárny mesiac, musia o ich opätovné zaslanie požiadať. Poisťovňa ich automaticky neposiela.

"Aj z tohto dôvodu odporúčame poberateľom nemocenských dávok vyznačiť vždy v žiadostiach o jednotlivé nemocenské dávky číslo účtu, na ktoré si žiadajú dávky zaslať. Ak číslo účtu neuvedú, Sociálna poisťovňa ich zasiela poštou, čo predlžuje aj čas doručenia," radí Peter Višváder, hovorca poisťovne.

O znovu vyplatenie dávok, ktoré na pošte neboli vyzdvihnuté v stanovenej lehote, musí poistenec požiadať. Tlačivo je uverejnené na internetovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Formuláre a je k dispozícii aj v pobočkách.

Vyplnenú a podpísanú žiadosť o opätovné vyplatenie nemocenskej dávky je potrebné doručiť osobne alebo poslať poštou príslušnej pobočke poisťovne, ktorá nemocenské dávky vypláca. Zamestnanec kontaktuje pobočku podľa sídla zamestnávateľa a samostatne zárobkovo činná osoba a dobrovoľne nemocensky poistená osoba v mieste trvalého bydliska.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 18:51

Nemeckí partneri sa v Košiciach oboznamujú s možnosťami investovania
Podľa šéfa rezortu hospodárstva Petra Žigu (Smer-SD), Nemecko je od roku 1998 najdôležitejším obchodným partnerom Slovenska a ročný obrat medzi krajinami je viac ako 27 miliárd eur.

sk
dnes 16:29

Európska komisia upravila finančný plán rezortu pôdohodpodárstva
Veľkosť zníženia pre Integrovaný regionálny operačný program predstavuje 15,66 milióna z alokácie pre územie menej rozvinutých regiónov.

sk
dnes 15:04

V júli 2017 brigádovalo viac študentov ako v auguste
Oproti minulému mesiacu počet dohôd študentov, ktorí neplatia zo svojej brigádnickej činnosti odvody do Sociálnej poisťovne, klesol o 6788.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac