Ekonomika

Chcete ísť do Rumunska? V Bratislave sa spúšťa nová autobusová linka

TASR, 8. júna 2017 18:45

Súkromný dopravca RegioJet spustí od 28. júna tohto roku novú autobusovú linku z Bratislavy do rumunských miest Arad a Temešvár. Linka bude premávať trikrát týždenne.

Na archívnej snímke autobus spoločnosti RegioJet Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 8. júna (TASR) - Súkromný dopravca RegioJet spustí od 28. júna tohto roku novú autobusovú linku z Bratislavy až do Rumunska, konkrétne do miest Arad a Temešvár. Linka bude podľa hovorcu spoločnosti Aleša Ondrůja premávať trikrát týždenne.

"Autobusy po ceste zastavia aj na troch zastávkach v Maďarsku, a to neďaleko centra Budapešti, na letisku Ferenca Liszta a v juhomaďarskom meste Szeged," vymenoval Ondrůj.

Linka bude v smere do Rumunska premávať každú stredu, piatok a v nedeľu a v opačnom smere z Rumunska do Bratislavy v pondelok, vo štvrtok a v sobotu. "Autobusy budú vychádzať z Bratislavy o 11.15 h, do Aradu prídu o 20.00 h a na konečnú v Temešvári dorazia o 20.55 h. V opačnom smere bude autobus z Temešváru odchádzať na druhý deň o 9.00 h, z Aradu o 10.00 h a do Bratislavy príde poobede o 16.45 h," priblížil Ondrůj.

Linku dopravca otvára pred začiatkom letnej sezóny. "Rumunsko vnímame ako trh s veľmi vysokým, no zatiaľ nespoznaným potenciálom," odôvodnila obchodná riaditeľka autobusovej dopravy spoločnosti Marcela Hamříková.

Pripomenula, že tesne pred letom dopravca spustil aj turistickú sezónnu linku z Bratislavy do chorvátskeho Splitu. "Ešte pred spustením tejto linky bola veľká časť spojov vypredaná už na niekoľko mesiacov dopredu, preto plánujeme ďalšie posilnenie do tejto prímorskej oblasti," avizovala.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 12:10

Elektronické služby štátu musia byť kvalitné ako komerčné
Myslí si to občianske združenie Slovensko.Digital. Zavedenie elektronických schránok považuje za jednu z najdôležitejších udalostí v štátnom IT tento rok.

sk
dnes 11:59

Záujem Čechov o zahraničné dovolenky sa zvyšuje
Sumy, ktoré za ne Česi vydajú, sa každoročne zvyšujú. V súčasnosti tretina Čechov minie za týždeň viac než 15.000 Kč (570,41 eura).

sk
dnes 11:48

Hlavné mesto zrekonštruovalo dva rybníky na Železnej studienke
Projekt revitalizácie oboch rybníkov trval od októbra minulého roka do apríla. Celkové náklady na ich rekonštrukciu predstavovali viac ako 207.000 eur.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac