TERAZ Ekonomika Navi
streda 26. november 2014 Obkľúčenie varšavského geta
Ekonomika

Rokovania s MMF začnú po zmenách kritizovaných maďarských zákonov

TASR, 3. mája 2012 11:54

Maďarský minister bez kresla zodpovedný za vzťahy s finančnými organizáciami Tamás Fellegi zdôraznil, že Maďarsko má záujem o rýchlu dohodu s MMF a EÚ.

Budapešť 3. mája (TASR) – Rokovania Maďarska s Medzinárodným menovým fondom (MMF) o úverovom rámci sa budú môcť začať až po tom, keď maďarský parlament upraví kritizované zákony.

Foto: TASR/MTI
Uviedol to v rozhovore pre stredajšie (2. 5.) vydanie maďarského hospodárskeho denníka Világgazdaság maďarský minister bez kresla zodpovedný za vzťahy s finančnými organizáciami Tamás Fellegi.

Maďarsko musí splniť svoje záväzky týkajúce sa úpravy desiatky zákonov. Termín síce nie je stanovený, ale Európska komisia (EK) rozhodla, že kým upravené zákony nenadobudnú platnosť, zatiaľ sa rokovania nezačnú, konštatoval Fellegi.

Podľa jeho názoru oficiálny harmonogram rokovaní sa môže vytvoriť už aj v máji, ale tento proces môže ovplyvniť aj obdobie letných prázdnin inštitúcií EÚ.

Fellegi zdôraznil, že Maďarsko má záujem o rýchlu dohodu s MMF a EÚ, a zopakoval, že rokovania by mali smerovať k získaniu pohotovostného finančného balíka na upokojenie trhov, a nie pôžičky, z ktorej by Maďarsko čerpalo. Výška finančného balíka by bola špecifikovaná počas rokovaní, dodal.

MMF minulý týždeň oznámil, že je pripravený začať rokovať s Maďarskom v prípade, že budú splnené požiadavky týkajúce sa zabezpečenia nezávislosti Maďarskej národnej banky.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

včera 14:41

ZMOS: Náklady na klienta nad 1200 eur nepokladáme za sociálne
Najväčšie problémy samosprávam spôsobila zmena, podľa ktorej majú povinnosť zabezpečiť sociálne služby aj na území inej samosprávnej jednotky.

sk
včera 14:00

Akcie na svetových burzách pokračujú v raste
Dax, hlavný index nemeckej akciovej burzy vo Frankfurte nad Mohanom, dosiahol predpoludním najvyššiu hodnotu od 8. júla, keď výrazne prekročil hodnotu 9900 bodov.

sk
včera 13:58

Bratislavskému letisku dodá elektrinu Východoslovenská energetika
Taký je výsledok súťaže, ktorý bol zverejnený vo vestníku verejného obstarávania.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

Téma TASR